Samsung 5G telefon satışında liderliği koruyor


Samsung'un geçen yılın 5G akıllı telefon satışları açıklandı. ABD'de 5G telefonlarını en çok satan teknoloji firması olarak, iki milyon akıllı telefon sattığı açıklandı.

Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G pazar araştırma şirketi Konturpuan Research göre, geçen yıl ABD'de en çok satan 5G telefon oldu. Şirket, 2019'da ABD'de iki milyon adet, 5G akıllı telefonun satıldığını ve toplam akıllı telefon satışlarının % 1'ine denk geldiği tahmin ediliyor. Samsung, liderlik bandında 5G telefon satışlarının % 74'ünü oluşturdu ve bunu LG ve OnePlus izledi.

Counterpoint Research direktörü Jeff Fieldhack Salı günü yaptığı açıklamada, "5G akıllı telefon satışları 2019'da ABD'de birçok nedenden dolayı beklentilerin altındaydı." Dedi. ABD'de 5G telefonların yüksek fiyatının yanı sıra 5G kapsama alanının sınırlı olduğunu belirtti. 

<a href='/samsung/'>Samsung</a> 5G <a href='/telefon/'>telefon</a> satışında liderliği koruyor

Samsung 5G telefon satışında liderliği koruyor

5G, kablosuz ağların hızını, kapsamını ve yanıt verebilirliğini önemli ölçüde artırmayı vaat ediyor, ancak şimdilik bu vaatlerin çoğu yerine getirilmedi. Kapsam, nispeten az sayıda şehirde ve yetersiz kalmaktadır ve sınırlı cihaz da bulunmaktadır. Samsung, geçen yıl birden fazla 5G telefonu piyasaya süren birkaç şirketten biriydi.

Counterpoint göre, 5G kapsama alanı genişledikçe ve Apple'ın 5G iPhone'u piyasaya süreceği söylentileriyle, 5G cihaz sayıları 2020 yılının ortalarına doğru artmasını bekliyor. Fieldhack, yıl sonunda 5G akıllı telefon satışlarının ABD'deki tüm akıllı telefon satın alımlarının % 1'inden % 25'e yükselmesini beklediğini söyledi. 

Bununla birlikte, COVID-19'un üretiminin kesintiye uğramasının muhtemelen akıllı telefon satışlarını olumsuz yönde etkileyeceği konusunda uyardı. 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

En iyi iMessage özellikleri

Sonraki

Emektar Galaxy S8'inizi nasıl hızlandırabilirsiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.