AirDrop'ta rakip Samsung Quick Share piyasaya çıkacak

AirDrop'ta rakip Samsung Quick Share piyasaya çıkacak

Samsung'un Quick Share Özelliği sayesinde, videoların, fotoğrafların ve diğer dosyaların Galaxy telefonları arasında paylaşılmasına izin verecek.

Samsung tarafından desteklenen Galaxy telefonlar arasında dosyaların paylaşılmasına izin verecek bir özellik geliştirdiği konuşuluyor.

Apple'ın AirDrop'u iPhone'lar arasında dosya paylaşımına izin veren, ve android kullanıcıları tarafından uzun zamandır kıskanılan bir özelliktir. 

AirDrop'ta rakip Samsung Quick Share piyasaya çıkacak​

Dünya devi koreli Samsung'un sizin için iyi haberleri olabilir. XDA Developers'a (forumlarında dünyanın her yerinden binlerce pda ve ppc kullanıcısını barındıran; bu alanda en başta gelen ulusalararası bir site) göre, Kore elektronik devi, dosyaların Galaxy telefonları arasında paylaşılmasına izin veren Quick Share adlı benzer bir özellik üzerinde çalışıyor.

Bu özellik XDA Developers sitesinin Perşembe günü bildirdiğine göre, Kullanıcılarını desteklekten vazgeçmeyen Samsung cihazlar arasında fotoğraf, video ve diğer dosyaları paylaşmasına izin verecek bir sistem üzerinde çalıştığı konuşulurken,

 XDA Developers Teknoloji haber sitesi, bu özelliğin APK'sına buldu ve kullanmaya çalıştı, ancak şuan test aşamasında olmasından dolayı cihazları desteklenmediği için bir aktarım yapamadı.

XDA Developers, haberine göre bu özelliğin, önümüzdeki 11 Şubat'ta San Francisco'daki yapılması beklenen bir etkinlikte piyasaya sürülmesi beklenen Samsung amiral gemisi cep telefonu Galaxy S20 tarafından destekleneceğini teorikleştiriyor .

Ancak Apple'ın 2015 yılında tanıttığı AirDrop'un aksine, Quick Drop, 1GB'a kadar olan dosyaların geçici olarak Samsung Cloud'a yüklenmesine izin veren bir bulut yönü içereceği konuşuluyor. Rapora göre, dosyalar daha sonra Samsung Smart Things cihazlarına aktarılabilir veya başka bir cihaza indirilebilir duruma gelecek.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

iPhone 12 hakkında söylentiler, 2020'de Apple'dan beklediğimiz 4 şey Önceki

iPhone 12 hakkında söylentiler, 2020'de Apple'dan beklediğimiz 4 şey

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Yapılır ? | Sonunda Geldi! Sonraki

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Yapılır ? | Sonunda Geldi!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.