Snapdragon 888 İşlemci, 130'dan Fazla Akıllı Telefonda Mevcut!

Snapdragon 888 İşlemci, 130'dan Fazla Akıllı Telefonda Mevcut!

İşlemci konusunda lider konumda bulunan Qualcomm, piyasaya sürdüğü amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888'in 130'dan fazla akıllı telefona destek sağladığı açıklandı.

Qualcomm firması, 2020 yılında en son amiral gemisi işlemcisi olan Snapdragon 888 yonga setini resmi olarak piyasaya sürdü. Bu işlemci, 2021 Android amiral gemisi akıllı telefonlar için hızla tercih edilen işlemci haline geldi. 

2021 Dünya Yapay Zeka Konferansı'nda (WAIC), Qualcomm Çin başkanı Meng Pu, "Akıllı ve bağlantılı bir gelecek inşa etmek için birlikte çalışmak üzere 5G+AI'yi tanıtmaya devam edin" başlıklı bir açılış konuşması yaptı. 

Bay Pu'ya göre, amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 888 işlemciyi kullanan akıllı telefon sayısı 130'un üzerinde yer almaktadır.

Akıllı telefonlar şu anda AI için en popüler platformdur. Qualcomm'un AI teknolojisi, dünya çapında 1,5 milyar terminali kapsayan altıncı nesli geliştirdi. Ayrıca, bulut AI teknolojisi de hızla geliştiriyor.

Meng Pu konuşmasında, Qualcomm'un farklı terminal AI uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı ve zengin bir ürün portföyünün yanı sıra bulut AI muhakemesi için lider çözümler sunabileceğini belirtti. Snapdragon mobil platformu, mükemmel bir AI deneyimi ile ile aynı anlama geldiği açıklandı.

Snapdragon 888 İşlemci 130'dan Fazla Akıllı Telefonda Mevcut

Xiaomi, Oppo Ve Vivo En İyi Snapdragon 888 Kullanıcıları Arasında!

Snapdragon 888 işlemci kullanan lider markalar Xiaomi, Oppo ve Vivo'dur. Snapdragon 888, altıncı nesil AI teknolojisini yükseltiyor. Ayrıca bu işlemciyi kullanan akıllı telefonlara daha güçlü performans ve daha düşük güç tüketimi sunuyor.

Qualcomm, 2016 yılında Snapdragon platformunda AI teknolojisini desteklemeye başladı. Yıllar süren geliştirmeden sonra, altıncı nesil AI motoru Snapdragon 888'de kullanıldı ve aynı zamanda ikinci nesil Qualcomm sensör merkezini de destekliyor.

Snapdragon 888, Hexagon 780 işlemciyi entegre eder ve aynı zamanda hızlandırılmış iş yüklerini sorunsuz bir şekilde paylaşabilen üç parçadan oluşan ilk AI füzyon hızlandırıcısıdır.

Snapdragon 888 İşlemci 130'dan Fazla Akıllı Telefonda Mevcut

Snapdragon 888'in yapay zeka motoru, güçlü performansının yanı sıra güç tüketimini azaltmaya ve pil ömrünü iyileştirmeye de dikkat ediyor. Ayrıca ikinci nesil Qualcomm sensör hub'ını kullanır. Entegre özel düşük güçlü AI işlemcisi, durumsal farkındalıktan yararlanabilir ve 5G yeni veri kaynaklarıyla birleştirebilir. 

5G, yapay zeka ve bulutun birleşimi, inovasyonu ve ekonomik büyümeyi güçlü bir şekilde destekleyecek, yeni iş modellerini, yeni hizmetleri ve yeni gelir kaynaklarını güçlendirecek ve birçok endüstrinin dijital dönüşümünü hızlandıracaktır.

Ayrıca Bay Pu, Qualcomm'un dünya çapında yaklaşık 13.000 müşteriye IoT çözümleri sağladığını iddia ediyor. Şirketin yapay zekası robotik, akıllı üretim, akıllı şehirler, akıllı perakende ve diğer endüstriler için daha geniş bir IoT senaryoları yelpazesine güç veriyor.


Yazarın Diğer Yazıları

ABD Kara Listeye: On Yeni Çinli Şirketi Ekleyeceğini Açıkladı Önceki

ABD Kara Listeye: On Yeni Çinli Şirketi Ekleyeceğini Açıkladı

Nokia Patent Konusunda Oppo'ya Dava Açmaya Hazırlanıyor Sonraki

Nokia Patent Konusunda Oppo'ya Dava Açmaya Hazırlanıyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.