Telegram, Kullanıcılarına Yeni Özellikler Getirdi

Telegram, Kullanıcılarına Yeni Özellikler Getirdi

Anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram kullanıcılarına; Hızlı kaydırma, takvim görünümü, tarih çubuğu, davet bağlantıları için yönetici onay ayarı, sohbet temaları ve daha fazlasını sunduğunu açıkladı.

Telegram, kullanılabilirliği arttırmak ve daha iyi bir performans sunmak için yeni bir güncelleme getirdi. 

Mesajlaşma uygulaması artık hiper hızlı kaydırma, takvim görünümü, tarih çubuğu, davet bağlantıları için yönetici onay ayarı, sohbet temaları ve daha fazlasını kullanıcıların hizmetine sunacak.

Telegram blogunda, "Yeni telegram güncellemesi, yüksek hızlı kaydırma ve takvim görünümü, davet bağlantıları için bir yönetici onay ayarı, tüm uygulamanız için küresel sohbet temaları ve daha fazlasıyla paylaşılan medyada anıları bulmanın yeni yollarını getiriyor" dedi. 

Özellikler, uygulamanın iOS sürümü için kullanıma sunuldu. Telegram, sayfanın yan tarafındaki Paylaşılan Medya sayfasına, paylaşılan medyada daha hızlı gezinmek için yukarı ve aşağı sürüklemek için kullanılabilen yeni bir tarih çubuğu ekledi. 

Telegram, Kullanıcılarına Yeni Özellikler Getirdi

Telegram, Kullanıcılarına Yeni Özellikler Getirdi

Uygulamanın bulut depolama alanı mevcut olacaktır. Sohbetlerinizde yer alan tüm fotoğrafları, videoları, dosyaları ve müzikleri gösteren bir Paylaşılan Medya sayfası vardır. 

Kullanıcılar ayrıca paylaşılan medyayı yalnızca fotoğrafları, videoları veya her ikisini birden görecek şekilde filtreleyebilir. Mesajlaşma uygulaması ayrıca yeni bir Yönetici Onayı özelliği başlattı. 

Bu özellik, bağlantının kullanıcıyla özel olarak paylaşılması veya bir QR koduna dönüştürülmesi fark etmeksizin, kullanıcılara tercih ettikleri zamanda bir gruba veya kanala katılma fırsatı verir.

"Bir kullanıcı Yönetici Onayı açıkken bir bağlantı açtığında, yöneticilerin sohbetin üst kısmındaki yeni bir çubuktan yönetebileceği bir katılma isteği göndermek için bir düğme görecek.

Örneğin, sosyal medyada şiir kanalınıza bir davet bağlantısı gönderebilir ve ardından yalnızca yakın arkadaşlarınızı ve mor renkli kişileri yazınızı görmek için onaylayabilirsiniz" dedi.

Telegram, Kullanıcılarına Yeni Özellikler Getirdi

Bunun dışında Telegram, iOS uygulamasında Global sohbet temalarını da kullanıma sundu. Mesajlaşma uygulaması, bireysel sohbetler için ayarlanabilecek sekiz yeni tema tanıttı. 

Sohbet temaları, renkli animasyonlu arka plan ve degrade mesaj baloncukları ile bir gece ve gündüz moduna sahiptir. 

Kullanıcılar ayrıca bu tasarımları değiştirebilir ve renkleri değiştirebilir veya deseni değiştirebilir.

iOS kullanıcıları ayrıca, medya eklediğinizde mesaj çubuğuna yazdığınız metni otomatik olarak dönüştüren anlık medya başlıkları adı verilen bir özelliğe sahip olacak. 

Böylece tekrar yazmanız veya altyazıları kesip yapıştırmanız gerekmeyecek. Telegram her geçen gün yeni özellikler ile kullanıcılarını şaşırtacağı bildirildi.

Telegram yaptığı açkılamada bu özelliklerin başlangıç olduğu ve daha iyi kullanılabilirlik için yeni bir çalışmayada başladığının altını çizdi.


Yazarın Diğer Yazıları

Konami, Metal Gear Solid 2 ve 3'ü yayından kaldırıyor Önceki

Konami, Metal Gear Solid 2 ve 3'ü yayından kaldırıyor

Forza Horizon 5 vs Gerçek Hayat Karşılaştırması Sonraki

Forza Horizon 5 vs Gerçek Hayat Karşılaştırması

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.