TikTok: Facebook'u Geçerek Dünya'nın En İyisi Oldu

TikTok: Facebook'u Geçerek Dünya'nın En İyisi Oldu

Çinli sosyal medya uygulaması TikTok'un popülerliği gün geçtikçe artıyor. TikTok şimdi de, Facebook'u geçerek Dünya'nın en iyisi olduğu açıklandı. Şirket yakında, Hikayeler özelliğini başlatacağı bildirildi.

Gelen son raporu göre, popüler kısa video oluşturma ve görüntüleme platformu TikTok'un dünyanın en çok indirilen uygulaması olarak, Facebook'u geride bıraktığı bildirildi.

Bu yıla kadar Facebook, dünyanın en popüler sosyal ağı olarak ve milyonlarca kullanıcıyı kendine çekerek ilk sırayı sağlam bir şekilde korumuştu.

TikTok kullanıcılarındaki son artış, insanları aylarca evde oturmaya zorlayan küresel coronavirüs pandemisi de dahil olmak üzere bir dizi faktörden kaynaklanıyor.

Platform, çok çeşitli kesimleri ve yaş grupları arasında yoğun bir artışa neden olmuştur. Kullanıcılar kısa video çekmek ve hızlı bir şekilde yeni video geçişi yapmayı sevmiş gözüküyor.

TikTok: <a href='/facebook/'>Facebook</a> Geçerek Dünya'nın En İyisi Olduğu Açıklandı

TikTok: Facebook'u Geçerek Dünya'nın En İyisi Oldu

TikTok'un büyümesindeki ana nedenlerinden biride, ABD hükümetinin sosyal platform üzerinde oluşturduğu baskıdan vazgeçmesi olarak gösteriliyor.

TikTok'un kısa zamanda büyük başarıya ulaşması ile Instagram, YouTube ve diğer benzer platformlara yeni bir yol göstermiş oldu. ABD ve İngiltere'deki TikTok videolarının toplam izlenme süresi, YouTube platformuna göre daha fazla ilgi görüyor.

Uygulama platformların analizini yapan App Annie'nin pazarlama müdürü Chuzen Kin, trendleri incelerken yaptığı açıklamada “ABD ve İngiltere'de TikTok'un toplam görüntüleme süresi YouTube'dan daha uzun ve kısa videolar dikkat çekmeye devam edecek” dedi. “İçerik açısından, müzik ve komediler daha popüler hale geliyor”. 

Clubhouse'un 2021'in başlarında Japonya ve ABD'de faaliyete geçmesiyle birlikte vokal sosyal medya da yükselişe geçmişti. Görünüşe göre, sosyal medya etkenleri zamana göre yenilenmeye başladı.

TikTok: Facebook Geçerek Dünya'nın En İyisi Olduğu Açıklandı

TikTok Hikayeleri Yakında Geliyor

TikTok, Instagram, Facebook ve diğer birçok sosyal ağ gibi Hikayeler ile çok yakında geliyor. Sosyal medya uygulamalarının sürekli olarak birbirlerinden özellikleri kopyalaması, aslında rekabetin ne kadar çetin olduğunun göstergesidir. 

Şimdi Çin video platformu TikTok, birçok kullanıcının sevdiği hikayeler özelliğini kendi platformu için oluşturmaya hazırlanıyor. Twitter kullanıcısı Matt Navarra, sayfasında TikTok'un içerik oluşturucuların hayranlarıyla etkileşim kurmaları için yeni bir yol test ettiğini açıkladı. 

Hikayeler, uygulamanın kenar çubuğunda görünür. Bunları yayınlandıktan sonra 24 saat içinde görüntüleyebilirsiniz. TikTok'un kendisi bu bilgiyi doğruladı.

Bir TikTok sözcüsü, “Her zaman topluluğumuza fayda sağlamanın ve TikTok deneyimini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz. Şu anda içerik oluşturuculara ek biçimlerin nasıl sağlanacağını deniyoruz."

Şu anda, yeni özelliğe kaç kişinin ve dünyanın hangi bölgelerinde erişim sağladığı belli olmadığı bildirildi. TikTok hikayeleri test ederken, Twitter'ın dünyanın farklı yerlerinde düşük popülerlik nedeniyle benzer hizmeti iptal etmesi sektörde devlerin değiştirdiğinin göstergesi olarak sunuluyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Michael Keaton, Netflix İçin 11 Eylül'ü Araştırıyor Önceki

Michael Keaton, Netflix İçin 11 Eylül'ü Araştırıyor

Windows 10'dan Microsoft Edge nasıl kaldırılır? Sonraki

Windows 10'dan Microsoft Edge nasıl kaldırılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.