Twitter, Geliri Düşen Şirketler Çarkına Girdi

Twitter, Geliri Düşen Şirketler Çarkına Girdi

Twitter, Elon Musk tarafından 44 milyar dolarlık satın alınma ile ilgili belirsizlikler ve dijital reklam pazarının zayıflaması nedeniyle zarar ettiğini açıkladı.

Twitter'a göre, şirketin reklam gelirleri büyük bir zarara uğradığı bildirildi.

Twitter, Tesla kurucusu Elon Musk'a şirketi satın almak için 44 milyar dolarlık teklifini geri çektiği için dava açıyor.

Dava ekim ayı gibi başlayacağı ve burada büyük bir hesaplaşmanın ortaya çıkacağı söyleniyor.

Anlaşmayla ile ilgili belirsizlikler, Twitter'ın reklam verenlerini endişelendirdiğini ve şirket içinde kaosa neden olduğu bildirildi.

Twitter, Geliri Düşen Şirketler Çarkına Girdi

Twitter, Geliri Düşen Şirketler Çarkına Girdi

Musk'ı şirketi satın alma teklifini geri çektiği için dava eden Twitter, reklam gelirinin sadece %2 artarak 1,08 milyar dolara çıktığını söyledi.

Bir yıl önce 1,19 milyar dolar olan ikinci çeyrek geliri 1,18 milyar dolar olarak açıklandı. 

Refinitiv IBES verilerine göre analistler 1,32 milyar dolar bekliyorlardı. Twitter hisseleri işlemlerinde %3 düşüş gerçekleştiği açıklandı.

Şirketin sonuçları, Snapchat ana şirketi Snap Inc'in zayıf sonuçlar yayınlamasından ve reklam verenlerin harcamaları kısmasıyla "inanılmaz derecede zorlu" koşullara atıfta bulunmasından sonra ortaya çıktı.

Twitter, Geliri Düşen Şirketler Çarkına Girdi

Ayrıca buna ek olarak, Pinterest hisesi %11'den fazla düştü, Facebook sahibi Meta %5'ten fazla düştü ve Google'ın sahibi Alphabet %3'ten fazla düştü.

Mevcut fiyatlarla Pinterest, Meta, Snap, Alphabet ve Twitter toplu olarak yaklaşık 42 milyar dolarlık piyasa değeri kaybetti.

Twitter ve Snap ve Alphabet dahil olmak üzere global şirketler, geçen yıl markaların online reklam gelirinden iyi kazançlar elde ettiği ve pandemide reklam gelirlerinin büyüdüğü bildirildi.

Ancak enflasyon baskıları ve bu yılki durgunluk korkuları, markaları pazarlama bütçelerini yeniden düşünmeye zorladı.

Aynı zamanda, Z kuşağının favorisi TikTok ve kullanıcılara veri izleme seçeneği sunan teknoloji devi Apple Inc, dijital reklam alanında pazar payı kapıyor.


Yazarın Diğer Yazıları

John Wick 4'ün İlk Fragmanı Yayınlandı Önceki

John Wick 4'ün İlk Fragmanı Yayınlandı

Google, Wear OS Yazılımı Geliştirerek Rakipleri ile Boy Ölçüşecek! Sonraki

Google, Wear OS Yazılımı Geliştirerek Rakipleri ile Boy Ölçüşecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.