Twitter, "Yazar Tarafından Beğenildi" Rozetini Test Ediyor

Twitter,

Twitter, şu anda bir tweet'e yanıt olarak "Yazar Tarafından Beğenildi" etiketini test ediyor. Bu, bir tweet'in yazarı başka bir kullanıcının yanıtını beğendiğinde görünür.

Elon Musk, Twitter'ı satın almasını geçici olarak askıya almış olabilir, ancak bu, sosyal medya platformunun kendi uygulamalarını geliştirmek için değişiklik yapmayacağı anlamına gelmiyor.

Twitter'ın "Yazar Tarafından Beğenilenler" etiketi üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu etiket, bir tweet'in yazarı bir yanıtı beğendiğinde görünecek.

Yeni etiket, TechCrunch muhabiri tarafından fark edildi ve bir Twitter sözcüsü, insanlara gördükleri tweetler hakkında daha fazla bağlam sağlamak için farklı etiketleri test ettiklerini doğruladı.

Yazar tarafından beğenildi adı ile paylaşılan ekran görüntüsüne göre, bir yazar bir yanıtı beğendiğinde hem yanıtı gönderen hem de mesajı görüntüleyen diğer kişiler tarafından görülebilecek bir rozetle işaretlenecektir.

Twitter, Yazar Tarafından Beğenildi Rozetini Test Ediyor

Twitter, "Yazar Tarafından Beğenildi" Rozetini Test Ediyor

Kavramsal olarak, "Yazar Tarafından Beğenildi" etiketi, TikTok'un sahip olduğu "Yaratıcı Tarafından Beğenildi" etiketine benzer bir yapıdadır.

Bir içerik oluşturucu, videolarına yapılan bir yorumu beğendiğinde TikTok'un etiketi görünür. Bu “Yazar Tarafından Beğeni” etiketi, Twitter deneyimine pek bir şey katmayacağı söyleniyor. 

Bununla birlikte, bazıları yanıtlarının dikkate değer bir kullanıcı veya ünlü biri tarafından beğenildiğini göstermek isterlerse bunu memnuniyetle karşılayabilirler. 

Ayrıca, birden fazla yanıt alan tweetler için de işe yarayacaktır ve yazar, özellikle yanıtlamak zorunda kalmadan bazılarını vurgulamak isteyebilir.

Twitter, Yazar Tarafından Beğenildi Rozetini Test Ediyor

Yazar tarafından beğenildi etiketi şu anda test ediliyor. Bu nedenle, Twitter kullanıma tam anlamı ile sunduktan sonra detayları öğreneceğiz.

Son aylarda Twitter, büyük ölçüde Clubhouse'dan ilham alan Spaces, sesli dinlenme salonları gibi çeşitli yenilikleri piyasaya sürerek yaklaşımını değiştirmeye çalıştı.

Ayrıca platform, kullanıcılarını ortak ilgi alanlarına göre bir araya getirmek için Toplulukları devreye aldı.

Twitter şu sıralar oldukça karmaşık bir dönemden geçiyor. Elon Musk, platformun devralındığını duyururken, şimdide işlemin askıya alındığı açıklandı.


Yazarın Diğer Yazıları

NVIDIA RTX 4000 Serisi Ekran Kartlarının Çıkış Tarihi Açıklandı Önceki

NVIDIA RTX 4000 Serisi Ekran Kartlarının Çıkış Tarihi Açıklandı

Mayıs Ayının İkinci Yarısında Xbox Game Pass'e Eklenecek Yeni Oyunlar Belli Oldu Sonraki

Mayıs Ayının İkinci Yarısında Xbox Game Pass'e Eklenecek Yeni Oyunlar Belli Oldu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.