Windows 10'da Aynı Anda Birden Fazla Android Uygulaması Çalışabilecek!

Windows 10'da Aynı Anda Birden Fazla Android Uygulaması Çalışabilecek!

Microsoft, YourPhone uygulaması sayesinde aynı anda birden fazla Android uygulamasını Windows 10 bilgisayarlarda çalıştırabilecek! Yeni uygulama şuan için Samsung cihazlarda mevcut olacak. İlerleyen zamanlarda diğer Android cihazlarda bu özelliğe sahip olacak.

Microsoft firması, akıllı telefon sahipleri için uzun zamandır konuşulan bir özelliği Android kullanıcıları için hayata geçireceğini açıkladı. Şirket, “YourPhone” uygulaması sayesinde aynı anda birden fazla Android uygulamasını Windows 10 bilgisayarlarda kullanabileceksiniz.

Microsoft Ağustos ayında gerçekleşen; Samsung'un Unpacked 2020 etkinliğinde ortaya çıkan Android uygulamaları Windows 10 işletim sistemi altında çalıştırma özelliği birçok kullanıcı tarafından olumlu karşılanmıştı. Duyuru sırasında Microsoft, bu özelliği 2020'de yeniden başlatacağına söz verdi. Ancak, planlar beklendiği gibi olmadı. Şirket bu özelliği 2021 yılında hayata geçireceğini bildirdi.

Windows 10'da Aynı Anda Birden Fazla Android Uygulaması Çalışabilecek!

Windows 10'da Aynı Anda Birden Fazla Android Uygulaması Çalışabilecek!

YourPhone, uygulamaları akıllı telefonunuzdan PC'nize aktarmanıza izin verir. Aslında, Android uygulamalarını Telefonunuz aracılığıyla bilgisayarınızdaki ayrı bir pencerede başlatabilir ve normal bilgisayar programları gibi onları görev çubuğuna ve Başlat menüsüne sabitleyebilirsiniz.

Aynı anda birkaç Android uygulaması için destek eklenmesiyle, çalışma prensibi aynı kalır, PC ekranında birden fazla pencereyi kolayca görüntüleyebilirsiniz. Daha önce olduğu gibi şimdilik, tüm bu işlevler yalnızca Link to Windows uygulaması olan Samsung akıllı telefonlarda çalışıyor.

Windows 10'da Aynı Anda Birden Fazla Android Uygulaması Çalışabilecek!

Bu yeni özelliğin, Microsoft işletim sistemi olan Windows 10 üzerinden Android platformuna bağlı uygulamaları çalıştırması kullanıcılar için büyük bir avantaj ve kolaylık olacak. Şuan için sadece Samsung cihazlarda mevcut olacak özellik ilerde farklı Android altyapısını kullanan cihazlarda da mevcut olabilir.

Ancak Microsoft, diğer Android cihazlar için çok fazla çalışma yapılması gerektiğini belirtti. Şirket bu konuda gerekli adımları atmak için planlamayı yaptığını da belirtelim. Şuan için test sürüşleri devam eden işlevin, tamamlanması ile birlikte kullanıcılarına büyük yenilikler getirecek.

Birden fazla Android uygulaması desteğini etkinleştirmek için, PC'deki Telefon uygulamanızın sürüm numarası 1.20102.132.0 veya daha yüksek ve akıllı telefon sürümü 2.1.05.2 veya üzeri için Windows'a Bağlantı uygulamasına sahip olmalıdır. Bilgisayarda Windows 10 2004 (Mayıs 2020 Güncellemesi) veya sonraki bir sürümü çalıştıracaktır.


Yazarın Diğer Yazıları

Spotify Çalma Listeleri Nasıl Birleştirilir? Önceki

Spotify Çalma Listeleri Nasıl Birleştirilir?

İPhone'unuzu iOS 14.3'te 'estetik' hale getirin Sonraki

İPhone'unuzu iOS 14.3'te 'estetik' hale getirin

Yorumlar


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.