Windows 11, Windows 10'na Göre Daha Fazla Talep Görüyor

Windows 11, Windows 10'na Göre Daha Fazla Talep Görüyor

PC kullanıcılarının, Windows 11'in global piyasada benimsenme oranının Windows 10'a göre iki katı daha fazla olduğu ve Windows 11'in en sevilen Windows sürümlerinden biri haline geldiği bildirildi.

Windows 11, Microsoft'un şimdiye kadarki en sevilen Windows sürümü olabilir. Microsoft, Windows'un şu anda aylık 1,4 milyar aktif cihazda olduğunu ve bu rakamın hem Windows 10 hem de Windows 11'i içermesine rağmen, Windows 11'in en yüksek kabulü gördüğünü söyledi. 

Microsoft, Windows 11'in PC'lere ve diğer uyumlu cihazlara Windows 10'dan iki kat daha hızlı ulaştığını ve programın ilerisinde olduğunu söyledi.

Daha hızlı benimsenmesinin en büyük nedeni, Windows 11'in Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz bir yükseltme olarak ön plana çıkmasıdır.

Şirket tarafından yayınlanan gönderide, insanların Windows 11 bilgisayarlarında ortalama olarak, Windows 10 cihazlarında geçirdiklerinden yüzde 40 daha fazla zaman harcadıklarının altını çizdi. 

Windows 11, Windows 10'na Göre Daha Fazla Talep Görüyor

Windows 11, Windows 10'na Göre Daha Fazla Talep Görüyor

Ancak tüm bunlar, Windows 11'in aktif kurulum tabanı açısından Windows 10'u gölgede bıraktığı anlamına gelmiyor. 

Windows 11'in benimsenme açısından daha popüler hale gelmesinin bir başka nedeni de PC'lere olan yüksek taleptir.

Microsoft, 2021'de yıllık yüzde 27 artışla 340 milyondan fazla bilgisayarın sevk edildiğini duyurmak için Canalys raporunu sundu.

Windows 11'in Ekim ayında piyasaya sürülmesinden sonra, tüm yeni bilgisayarlar Windows 10 yerine yeni sürümle birlikte gönderildi ve Windows 11'in PC kullanıcıları arasında benimsenmesine ivme kazandırdı.

Windows 11, Windows 10'na Göre Daha Fazla Talep Görüyor

Microsoft, Windows 10 zamanında, kullanıcıları ürünü indirmesi için zorlamıştı. Kullanıcıları Windows 8'deki sinir bozucu reklamlar aracılığıyla Windows 10'u indirmeye ikna etti.

Windows 11'in benimsenmesi doğaldı, zorunlu değildi. Windows 11'in Android desteği gibi özellikleri, onu önceki Windows sürümlerine göre daha kazançlı hale getiriyor. 

PC-akıllı telefon sinerjisi, işletim sistemleri için en çok talep edilen özelliklerden biridir. Apple'ın iPhone ve Mac cihazları, yakın entegrasyon nedeniyle sorunsuz çalışır. 

Microsoft'un artık bir akıllı telefon ekosistemi olmadığı için, Windows ve Android'i entegrasyonu tam bir uyum içinde çalıştı.

Windows 11 ayrıca yeni işletim sistemiyle yeniden tasarlanan Microsoft Store'a üç kat daha fazla trafik çekti.


Yazarın Diğer Yazıları

Apple; 2022 Yılında Dünyanın En Değerli Markası Oldu Önceki

Apple; 2022 Yılında Dünyanın En Değerli Markası Oldu

Bu 3 seçenekle Netflix dizilerinizi ve filmlerinizi her yerde çevrimdışı izleyebilirsiniz Sonraki

Bu 3 seçenekle Netflix dizilerinizi ve filmlerinizi her yerde çevrimdışı izleyebilirsiniz

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.