Xiaomi, Kendine Ait Cihazlarında Android 12'yi Test Ediyor

Xiaomi, Kendine Ait Cihazlarında Android 12'yi Test Ediyor

Google tarafından geliştirilen Android 12 yazılımı birçok marka için hayati öneme sahiptir. Xiaomi, ilkler arasına girmek istediği için Android 12 beta güncellemesini kendi cihazlarında test etmeye başladı.

Google firması yoğun bir şekilde Android 12 güncellemesi yayınlamak için çalışıyor. Gelen son verilere göre şirket, beşinci ve son “beta” güncellemesini yayınladı.

Resmi veriler hala eksik olsa da, Goolge firması 4 Ekim'de Android 12 kararlı sürümün lansmanını yapabileceği söyleniyor. Ancak, her zamanki gibi, güncelleme hemen gelmeyecek ve diğer kullanıcıların bir miktar beklemesi gerekecek.

Şu anda Xiaomi, Xiaomi Mi 11 serisinin amiral gemilerinde Android 12'nin beta sürümünü test ediyor. Ancak tüm göstergeler, MIUI'nin Android 12 tabanlı küresel sürümünün hazır olduğu yönündedir.

Android 12 tabanlı MIUI güncellemesi ilk önce test amaçlı kullanıcılara sunulacak. Kullanıcılar üzerinde yapılanacak testler ile MIUI güncellemesinin kalitesi arttılacak. Resmi MIUI topluluk sayfasında, beta testçilerinin işe alındığını duyurduğu bir duyuru yayınladı.

Bu tür modeller için güncelleme test cihazlarına ihtiyacı var: Xiaomi Mi 11, Xiaomi Mi 11i ve Xiaomi Mi 11 Ultra. Android 12 için Xiaomi Stable ROM programına ilk kaydolan modellerin her biri için yalnızca 200 kullanıcıya ihtiyacı olduğunu bildirdi.

Beta test cihazları, buldukları hataları ve arızaları hızlı bir şekilde şirketin veri tabanına bildirmesi gerekmektedir. Ayrıca, Android tabanlı MIUI çalışmaları hakkındaki izlenimlerini paylaşması gerekecektir. 

Xiaomi, Kendine Ait Cihazlarında Android 12'yi Test Ediyor

Android 12 Güncellemesi Alacak Cihaz Sayısı Artıyor

Google, Android 12'nin kararlı sürümünü 4 Ekim'de yayınlayacak. Bir dizi akıllı telefon; Google Pixel cihazları da dahil olmak üzere, bir süredir işletim sisteminin test yapılarını alıyor. 

Daha önce Android 12 beta güncellemesini alan Samsung marka cihaz yoktu. Ancak yakın zamanda Güney Koreli şirket, Android 12 tabanlı One UI 4'ün beta testini başlattı.

Şirket, Galaxy S21, Galaxy S21 + ve Galaxy S21 Ultra sahip cihazlar için Android 12 aktif ederek beklentileri karşılamış olacak. Beta programı için kayıtlar, Samsung üyeleri aracılığıyla 14 Eylül'de başladı. 

One UI 4 güncellemesi, Samsung için önemli bir yere sahiptir. Şirket kendi yazılımına önem veriyor ve geliştirmek istiyor.

Şirket özellikle yatırım yaptığı alanlar; Yeni görünümler, ana ekran için yeni yapılandırma seçenekleri, güncellenmiş simgeler, yeni bildirim tasarımları, yeniden boyutlandırılabilir widget'lar, yeni AR ifadeleri, çıkartmalar ve daha fazlası mevcut olacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Telefonunuz Aşırı Isınıyorsa Ne Yapmalısınız? Önceki

Telefonunuz Aşırı Isınıyorsa Ne Yapmalısınız?

Windows 11'de Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir? Sonraki

Windows 11'de Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.