Xiaomi Mi 12 Serisi, Snapdragon 898 İşlemci İle Birlikte Gelecek!

Xiaomi Mi 12 Serisi, Snapdragon 898 İşlemci İle Birlikte Gelecek!

Xiaomi firmasının amiral gemisi serisi olan Mi 12, en yeni özellikleri ile birlikte aralık ayının ortasında piyasada yerini alacak. Şirket bu telefonunda en son model Snapdragon 898 işlemciyi kullanan ilk akıllı telefon unvanını kazanacak.

Xiaomi firması amiral gemisi cihazları için en yeni özellikleri hazırlarken, işlemci performansınıda artırmaya devam edecek. Şirket bu amaçla Snapdragon markası ile yeni bir anlaşmaya girişti.

Xiaomi daha önceki modellerde, Snapdragon 888 işlemciyi akıllı telefonlarında kullandı. İşlemcinin performansı çok güçlü olmasına rağmen, yonga setinin bazı eksiklikleri vardı.

Dezavantajları arasında, çok fazla ısı üretiyor olması can sıkıcı olarak lanse edildi. Bu nedenle, çoğu üretici bir frekans azaltma stratejisi benimsedi. Bu çalışma ile ısı kontrol altına alındı, ancak gerçek deneyimi önemli ölçüde azattığı bildirildi.

Herkes, yıl sonunda gelecek olan 4nm işlemcili Snapdragon 898 işlemciyi dört gözle bekliyor. Bu işlemci, Snapdragon 888'de ortaya çıkan ısınma sorununa bir çare olabileceği söyleniyor.

Son raporlara göre, halihazırda geliştirilmekte olan büyük bir yeni sm8450 (Snapdragon 898) akıllı telefon dalgası var. Mevcut ilk model için geçici program aralık ayının ortası olacak. 

İlk Snapdragon 898 modeli muhtemelen Xiaomi markasına sahip akıllı telefonda olacak. Qualcomm firmasının, en son model işlemcisini kullanacak olan modelin ise Xiaomi Mi 12 olacağı bildirildi.

Xiaomi Mi 12 Serisi, Snapdragon 898 İşlemci İle Birlikte Gelecek!

Xiaomi Mi 12 Serisi, Snapdragon 898 İşlemci İle Birlikte Gelecek!

Önceki haberlere göre Qualcomm Snapdragon 898'in CPU'su üç kümeli bir mimari kullanacak. Çok büyük bir Cortex-X2 çekirdeği, büyük bir Cortex-A710 çekirdeği ve küçük bir Cortex-A510 çekirdeğe sahip olacak.

Tüm bu yeni tasarımlar, ARM v9 Pure 64-bit sistemi altında çalışacak. Cortex-X2'nin tasarım performansı, X1'inkinden yaklaşık %16 daha yüksektir. 

Şu an itibariyle bu işlemcinin kesin performans sonucu hakkında elimizde herhangi bir bilgi yok. Ancak Qualcomm markasına ait Snapdragon 898 adlı işlemci, amiral gemisi cihazlar için vazgeçilmez bir seri olacak.

Xiaomi Mi 12 Serisi, Snapdragon 898 İşlemci İle Birlikte Gelecek!

Xiaomi Mi 12 Serisi Hakkında Açıklanan Bazı Özellikler

Xiaomi Mi 12 serisi önceki seride olduğu gibi üstün bir performansa ve geliştirilmiş bir ekran teknolojisini sahip olacak. Xiaomi Mi 12 serisi, LTPO uyarlanabilir yenileme hızı ekranıyla gelecek. 

Bu özellik, 1 – 120Hz arasında uyarlanabilir bir yenileme hızı ayarlama işlevi gerçekleştirecektir. Aynı zamanda ekranın otomatik olarak ayarlanmasını da beraberinde getirecektir. 

Bir kullanıcı yüksek talep gören bir oyunu etkinleştirdiğinde ekranın yenileme hızının otomatik olarak 120 Hz'ye ayarlandığı anlamına gelir. Ancak, kullanıcı bir sosyal uygulamadayken, yenileme hızını önemli ölçüde azaltır. Bu sonuçta cihazın güç tüketimine yardımcı olacaktır.

Xiaomi firmasının Mi 12  serisi için planı, 120W kablolu hızlı şarjı ve 100W kablosuz şarjı destekleyeceğini gösteriyor. Ancak, yeni kablosuz şarj düzenlemelerinin uygulanması nedeniyle 50W'ın üzerinde kablosuz hızlı şarj yasaklanacak. 

50W'ın üzerinde kablosuz şarj ambargosu göz önüne alındığında, Xiaomi Mi 12, kablosuz kısıtlamaları telafi etmek için kablolu hızlı şarja odaklanabilir.


Yazarın Diğer Yazıları

Facebook ve Google: Denizaltı Kablo Sistemine Ortaklaşa Yatırım Yapıyor Önceki

Facebook ve Google: Denizaltı Kablo Sistemine Ortaklaşa Yatırım Yapıyor

Apple: Resmen iOS 15 Beta 6 Sürümünü Yayınladı Sonraki

Apple: Resmen iOS 15 Beta 6 Sürümünü Yayınladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.