Xiaomi'nin Yeni Pop-up Kamera Tasarımı Çok Konuşulacak!

Xiaomi'nin Yeni Pop-up Kamera Tasarımı Çok Konuşulacak!

Şirketin sızdırılan patent belgeleri, Xiaomi'nin şimdiye kadar denenmemiş bir kamera tasarımı üzerinde çalıştığını doğruladı.

Xioami yeni selfie kamerası sistemi için çalışmalara başladı.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, kendine özgü bir selfie kamerası tasarlıyor.

Tasarımla ilgili sızan bilgilere göre, pop-up özelliğe sahip olacak iki bölgeden oluşan ön kamera sistemi, eski tip televizyon antenlerini anımsatıyor.

Pop-up özellikteki birbirinden bağımsız bu iki modülün her birinin üzerinde, bir tanesi ön tarafa diğeri ise arka tarafa bakacak şekilde 2 adet lens bulunacak.

Bu arada şirket tasarımı ile ilgili patent başvurusunu yapmış durumda.Xiaomi'nin Yeni Pop-up Kamera Tasarımı Çok Konuşulacak!

Yenilikçi yapısını bir üst seviyeye taşıyan Xiaomi, bu oldukça ilginç kamera tasarımı ile dikkatleri tekrar üzerine çekti.

Her ne kadar cihazın geri kalanı diğer akıllı telefonlar ile benzer bir tasarıma sahip olsa da, yeni kamera sistemi ile tek seferde hem ön hem de arka kameranın kullanılması sağlanabilir. Xiaomi'nin bu kadar küçük bir alana tam iki lens sığdırabilmesi ise apayrı bir başarı olmuş diyebiliriz.

LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılan patent başvurusuna göre; İlk bakışta kameraları görmek mümkün değil ve cihazın ön yüzeyi tamamen ekrandan oluşuyor.

Her ne kadar Xiaomi tarafından doğrulama gelmemiş ve henüz bir prototip bulunmuyor olsa da ateş olmayan yerden duman çıkmaz. 

Xiaomi uzun süredir üzerinde çalıştığı bu kamera sistemi ile gelecek akıllı telefonların kamera tasarımları konusunda öncü marka olmaya hazırlanıyor diyebiliriz.

Ortaya çıkan bir diğer patent ise yine heyecan verici bilgiler içeriyor. Kılıf kullanımından tamamen vaz geçmeyi hedefleyen Xiaomi, Earbuds'ları gelecek nesil akıllı telefonların üzerine konumlandırmayı deneyecek.

Tıpkı Samsung Galaxy Note modellerinin alt kısmından kalem çıkarır gibi, Earbuds'ları da Xiaomi amiral gemisi modelleri üzerinde taşıyabileceğiz. Böylelikle gereksiz kılıflar ve taşıma çantalarından hem de kulaklıkları sürekli şarj etme probleminden kurtulacağız.
 


Yazarın Diğer Yazıları

Poco X3 Akıllı Telefon, Redmi Note 10 İle Birebir Aynı Olacak! Önceki

Poco X3 Akıllı Telefon, Redmi Note 10 İle Birebir Aynı Olacak!

Dune Filminden İlk Fragman Yayınlandı Sonraki

Dune Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.