Yeni Honor Akıllı Telefonlar Google Hizmetleri İle Birlikte Gelecek!

Yeni Honor Akıllı Telefonlar Google Hizmetleri İle Birlikte Gelecek!

Huawei ile yollarını ayıran Honor markası tekrardan Google hizmetlerinden faydalanmak için çalışmalar başladı. Şirket ilk olarak, Honor 50 serisi cihazlarda Google hizmetlerinden faydalanacak.

Huawei markası, Google hizmetlerinde uzun zamandır faydalanamıyor. Bu durum Huawei için dönüm noktası oldu ve şirket bazı konularda kesin kararlar almaya karar verdi.

Şirketin verdiği ön önemli kararlardan biri alt markası Honor'u satmak oldu. Honor markası, satıldıktan sonra Huawei ile ilişkisi tamamen kesildi. Bu durum karşısında Honor, Google ve Qualcomm markası ile tekrar çalışabilecek konuma geldi.

Görünüşe göre plan işe yaradı ve Honor, rakipleriyle eşit şartlarda pazarda savaşmaya devam edecek. Bağımsızlıktan bu yana geçen süre, Honor tüm formaliteleri halletmeye ve yeni sözleşmeler imzalamaya çalışarak geçirdi. 

Yeni Honor Akıllı Telefonlar Google Hizmetleri İle Birlikte Gelecek!

Yeni Honor Akıllı Telefonlar Google Hizmetleri İle Birlikte Gelecek!

Qualcomm firması, Huawei ile yollarını ayıran Honor markasına işlemcilerini göndermeye başlayacak. Geriye kalan tek şey, Android'in GSM sürümünü yüklemek için Google ile anlaşmaktı. Honor markasının tekrardan Google ile anlaşma sağladığı ve Google hizmetlerinden faydalanabileceği duyuruldu.

Honor akıllı telefonlarının Google hizmetleri ile global pazarda satışa sunulacağı bildirildi. Bu bilgiler iddia olmaktan çok resmiyet kazanmaya başladı. Şirket ilk önce, Snapdragon 778G yongasını bulunduruna yeni Honor cihazları piyasaya süreceği açıklandı.

Görünüşe göre Honor 50 serisi, Android'in GSM versiyonunun şirketin akıllı telefonlarına geri dönüşünü müjdeleyecek.

Yeni Honor Akıllı Telefonlar Google Hizmetleri İle Birlikte Gelecek!

Honor 50 Serisi: Haziran Ayında Tam Sunum

Honor CEO'su Zhao Ming, Pekin'deki (Çin) Qualcomm Teknolojileri Zirvesi sırasında, Honor 50 ailesinin beklendiği gibi resmi sunumunun önümüzdeki ay yapılacağını duyurdu.

Yeni serinin üç model içerdiği söyleniyor. Honor 50 serisi olarak piyasaya sürülecek cihazlar; Honor 50, Honor 50 Pro ve Honor 50 Pro + olarak yer alacak.

Bay Ming'e göre Honor 50, en yeni Qualcomm Snapdragon 778G 5G işlemci ile güçlendirilen ilk ticari akıllı telefonlardan biri olacak. Bu yonga seti, 2,4 GHz'ye kadar saat hızına sahip sekiz Kryo 670 işlemci çekirdeğe sahip olacak. Ayrıca, Adreno 642L grafik hızlandırıcı ve entegre bir Snapdragon X53 5G modemi bünyesinde barındıracak.

Ayrıca, Honor 50 Pro ve Honor 50 Pro + 'nın amiral gemisi Snapdragon 888 işlemci tarafından desteklendiği söyleniyor. Akıllı telefonlar, ana kamera olarak 50MP sensöre sahip çok modüllü bir kameraya sahip olacak.

Bu cihaz, 120 Hz yenileme hızına ve çift ön kameraya (32+ 8 mega piksel) sahip 6,79 inç AMOLED ekranı kullanıcılarına sunacak.

Honor başkanı ayrıca, markanın önümüzdeki iki ay içinde Magic ailesinden cihazlar da dahil olmak üzere bir dizi amiral gemisi cihazını duyuracağını da sözlerine ekledi.


Yazarın Diğer Yazıları

Snapchat Büyümeye Devam Ediyor: Kullanıcı Sayısı 500 Milyonu Aştı Önceki

Snapchat Büyümeye Devam Ediyor: Kullanıcı Sayısı 500 Milyonu Aştı

Samsung Galaxy Tab A7 Lite'ın Özellikleri Ve Görüntüleri Ortaya Çıktı Sonraki

Samsung Galaxy Tab A7 Lite'ın Özellikleri Ve Görüntüleri Ortaya Çıktı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.