YouTube dokunmatik cihazlar için web sitesini güncelledi

YouTube dokunmatik cihazlar için web sitesini güncelledi

Dijital video platformu YouTube, Masaüstü web sitesini dokunmatik ekran cihazlar için güncelledi. Yeni güncelleme ile dokunmatik cihazlarda video sekmelerinin kullanımı kolaylaştı.

YouTube, dünya çapında en çok izlenen dijital video sitesi olarak, liderliği korumaya devam ediyor. Şimdi de YouTube, masaüstü web sitesi gelen güncelleme ile tablet tarzı dokunmatik cihazlarda daha kolay kullanım sağladığını açıkladı.

Akış sitesi, iPad, Android tabletler ve Chrome OS makineleri gibi, büyük dokunmatik ekranlı cihazları daha iyi desteklemek için web arayüzünü güncelledi. 

YouTube yeni gelen güncelleme ile, Masaüstü web sitesine dokunmatik ekranı olan bir cihaz ile giriş yapıldığında, YouTube mevcut olan videolar altında üç noktalı seçeneği göreceksiniz.

Yeni güncelleme YouTube videolarını daha hızlı ulaşmanızı sağlayacak. Bu tarz cihazlarda daha öncesinde, mause simgesini üç nokta seçeneğinin üzerine getirmeniz gerekiyordu ve bu durum birçok dokunmatik ekranlı cihazların, YoTube videoyu kullanmasını zorlaştırıyordu.

Dokunmatik Cihazlar

YouTube dokunmatik cihazlar için web sitesini güncelledi

Artık daha fazla tablet, masaüstü kalitesinde YouTube web sitelerini görüntüleyebildiğini söyleyebiliriz. Ne kullandığınızdan bağımsız olarak, videoları daha üste veya alta taşıyarak daha iyi bir görüntüleme geçmişi görmeli ve oynatma listelerini sıralamalısınız.

Yeni güncelleme, hızlı bir şekilde tam ekran moduna veya mini oynatıcıya geçmenizi sağlarken, gelişmiş kaydırma ve daha büyük simge boyutları iyi hissetmenize sağlayacaktır.

YouTube'un güncellemesi ile gelen başka bir yenilikte, izleme geçmişi özelliğidir. Bu özellikle birlikte, belirli bir günde ve tarihte sizin izleme geçmişinizi analiz ederek, daha sonrasında hangi videoları seyretmek istiyeceğinizi söyleyen, güncelleme hizmeti vereceğini söylüyor.

Yeni güncellemenin getirdiği birbaşka yenilik ise, web sitesinde mevcut olan video simgelerinin boyutlarını da büyüterek dokunmatik erkan cihazlar ile ulaşmak istediğiniz videolara daha kolay erişmenizi sağlayacak.

YouTube tarayıcısında yapabildiğiniz kadar çok şey yapmayı tercih ederseniz, yeni güncelleme sizlere çok yardımcı olabilecek.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Face ID nasıl kurulur Önceki

Face ID nasıl kurulur

Facebook Sayfa Açma 2020 | Ayarlar ve Tüm Detaylar Sonraki

Facebook Sayfa Açma 2020 | Ayarlar ve Tüm Detaylar

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.