YouTube, Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Duyurdu

YouTube, Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Duyurdu

YouTube, videoların en popüler kısımlarını gösteren yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ve YouTube üzerinden tüm kullanıcılara sunacağını açıkladı.

YouTube, insanların izledikleri videonun en popüler kısımlarını belirlemelerine yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir özelliğe sahip oluyor.

Bu sistem, bir videonun en popüler kısımlarını, diğer kullanıcılar tarafından en çok oynatılan kısımları bulmak ve izlemek için kullanılabilecek bir grafiktir. 

Bu özellik ilk bakışta, daha küçük videolar için yararlı görünmeyebilir, ancak zaman damgaları veya video bölümleri olarak ayrılmamış daha uzun videolar için oldukça yararlı bir özellik olacağı söyleniyor.

Bu en çok oynatılan video özelliği, daha önce YouTube Premium aboneleri için bir deneme olarak mevcuttu ve YuoTube.com/New adresinden erişilebilirdi. 

YouTube, Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Duyurdu

YouTube, Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Duyurdu

Artık masaüstü, iOS ve Android genelinde ücretsiz ve Premium tüm YouTube kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

İçerik oluşturucular videolarını bölümlere ayırır ve zaman damgalarını kullanır, ancak "En Çok Tekrarlanan" özelliği viral hale gelene kadar, bir YouTube videosunu daha hızlı taramaya yardımcı olur. 

Bu özellik, ilerleme çubuğu olan bir videoda ilerlerken ince gri bir grafik şeklinde görünür. Grafik yüksekse, bu belirli bölümün sık sık tekrarlandığı anlamına gelir. 

Ayrıca, en çok tekrarlanan bölüme ulaştığınızı gösteren bir video küçük resmi de vardır. YouTube, akıllı TV'lere ve oyun konsollarına video bölümleri desteği de sunuyor. 

Video bölümleri ilk olarak Mayıs 2020'de tanıtıldı ve bu özellik, kullanıcıların yeniden izlemek için videodaki belirli bir bölüme atlamasına olanak tanıyor. Bu bölümler şimdi otomatik olarak oluşturulabilir.

YouTube, Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Duyurdu

Platform, kullanıcıların tek tek videoları sonsuz tekrarlamalarına olanak tanıyan Single Loop adlı başka bir özellik ekliyor. 

Bu özellik, video kalitesi geçişlerini, altyazıları vb. barındıran aynı menüden seçilebilir.

Ayrıca, tam ekran modunda, kullanıcılar video hakkında açıklama, bölümler ve yorumlar gibi bilgileri ve beğenme, beğenmeme, yorum yapma, paylaşma vb. için hızlı işlem düğmeleri görüntüleyen yeni bir panel görecekler.

Kullanıcıların izlemek istedikleri bir videoda tam olarak o anı aramalarını sağlayacak yeni bir özellik ortaya çıkacaktır.

Bu özellik, ilk olarak YouTube.com/New web sitesi aracılığıyla Premium kullanıcılar için sunulacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Oppo Reno 8'in Özellikleri Lansmandan Önce Açıklandı Önceki

Oppo Reno 8'in Özellikleri Lansmandan Önce Açıklandı

Qualcomm, iki Amiral Gemisi Yonga Setini Tanıttı Sonraki

Qualcomm, iki Amiral Gemisi Yonga Setini Tanıttı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.