2020 Q2'de Lider Olan Akıllı Telefon Markaları!

2020 Q2'de Lider Olan Akıllı Telefon Markaları!

2020 Yılının Q2 (ikinci çeyrek) raporuna göre, akıllı telefon pazarı geçen yıla göre daralma yaşarken, Apple ve Xiaomi, 2020'nin 2. çeyreğinde en popüler telefonlar listesine ilk sıralarında yer aldı.

Beklendiği gibi, bu yılın ikinci çeyreği akıllı telefon piyasası için tarihinin en iyi dönemi olmadı. Üreticiler bu dönemi en az zararla atlatmak için gayret gösterdi ve cihazların satışından elde edilen kar düşmeye başladı. ComprarAcciones'a ikinci çeyrek için hazırladığı rapora göre, 2020'nin ikinci çeyreğinin sonunda akıllı telefon satışı 294,7 milyona ulaştı; geçen yıl 370,3 milyon adet satıldığına göre akıllı telefon pazarı %20,4 oranında daraldığı bildirildi.

Apple ve Xiaomi, 2020'nin 2. Çeyreğinde En Popüler Telefonlar Listesine Hakim

Akıllı telefon pazarında önemli bir noktada bulunan Huawei ve Samsung, pazar payının %20'sini almayı başardı. Huawei 54,1 milyon cihaz teradik ederken, Samsung 57,7 milyon cihaz tedarik etti. Üçüncü sırada, pazarın %13,5'ini kontrol eden ve 38,3 milyon adet ürünü teslim etmiş olan Apple yer aldı.

Apple satışlarının istikrarlı olduğunu ve kayıplarının diğer üreticilere göre daha az olduğunu söyledi. Karşılaştırma için, 2019'da iPhone gönderileri 38,5 milyon olarak gerçekleşti. Hemen hemen Apple, geçen yıl ile aynı sayıda akıllı telefon sevkiyatı yapmış oldu.

Xiaomi,% 10,2'lik pay ile üreticiler sıralamasında dördüncü sırada yer aldı. Akıllı telefon sevkiyatı konusunda büyüyen tek marka %11 artışla Realme oldu.

Apple ve Xiaomi, 2020'nin 2. çeyreğinde en popüler telefonlar listesine hakim

ComprarAcciones, 2020'nin ilk yarısında kullanıcılar arasında en büyük ilgili hangi akıllı telefonların kazandığını da anlattı. İlk 10'a yalnızca üç marka girmeyi başardı: Bunlar sırasıyla; Apple, Xiaomi ve Samsung akıllı telefonu oldu. Cihaz beğeni durumuna bakıldığında; Apple sahip olduğu beş iPhone modelleri en sevilen cihaz olurken, Xiaomi'nin dört cihazı kullanıcılar tarafından tercih edildi. Samsung ait olan Galaxy A51 bu modelin tek sevilen serisi oldu.

Apple firmasının amiral gemisi İPhone 11 makul bir avantajla liderlik ediyor. Ve Apple, üç ayda bu cihazdan 37,7 milyon adet satmayı başardı. İkinci sırada, 11,4 milyon cihaz satan Samsung Galaxy A51 vardı. İlk üç - Redmi Note 8'i 11 milyon adetle kapattı. İlk 10'da ayrıca Redmi Note 8 Pro, Redmi 8 ve Redmi 8A, iPhone SE 2020, iPhone XR, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max bulunuyor.

Çok Sayıda Android Kullanıcısı iPhone 12 Almaya Hazır

SellCell çevrimiçi mağazası, 2.000'den fazla Android kullanıcısına anket yaparak beklenmedik araştırma sonuçlarını paylaştı. Üçte birinin (% 33.1) iPhone 12 serisinden bir cihaz almayı düşündüğü ortaya çıktı. Dahası, katılımcıların %55,9'u için iPhone arzusunun ana nedeni akıllı telefonun kendisi olmadığı bildirdi; daha ziyade uzun güncelleme dönemine sahip iOS işletim sistemi ve firmanın ürün garantisi olduğu ortaya çıktı. Katılımcıların %48,8'i iPhone 12'ye geçmenin asıl amacının kişisel verilerin daha yüksek derecede korunması olduğunu söyledi.

Çok Sayıda Android Kullanıcısı iPhone 12 Almaya Hazır

Ankete katılanların %36,9'unun daha kompakt bir cihaz alma arzusu nedeniyle Android'den ayrılmaya hazır olması ve gelecekteki dört iPhone 12 modelinden hangisini seçecekleri sorulduğunda büyük çoğunluğunun (%48,1) iPhone 12 adını vermesi dikkat çekicidir. 

Yapılan bu ankete katılımcı sayısının yeterince büyük olmamasına rağmen, anket sonuçları bizlere bazı gözlemlerin varlığını sunabiliyor. Kullanıcılar, yazılımın kalitesi ve desteğiyle daha çok ilgileniyorken; cihazın boyutu ve diğer kavramları ile daha az ilgilendikleri ortaya çıktı.

Android kullanıcısıysanız, yakın zamanda iPhone kullanıcısı olmak istermiydiniz. Yorumlarda bizlere bahsedin.


Yazarın Diğer Yazıları

David Fincher İmzalı Mank Filminden İlk Fragman Yayınlandı Önceki

David Fincher İmzalı Mank Filminden İlk Fragman Yayınlandı

iPhone 12'in Yan Tarafında, Parmak İzi Tarayıcısı Olacak! Sonraki

iPhone 12'in Yan Tarafında, Parmak İzi Tarayıcısı Olacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.