iPhone 12'in Yan Tarafında, Parmak İzi Tarayıcısı Olacak!

iPhone 12'in Yan Tarafında, Parmak İzi Tarayıcısı Olacak!

iPhone modellerinde parmak izi sensörü, genelde ekrana veya ana tuşa entegre olarak karşımıza çıkardı. Son dönemde, Android telefonlarda aktif olan yan tarafa monteli parmak izi tarayıcısı, yakın dönemde piyasaya sürülecek iPhone 12 serisinde de olabileceği söyleniyor.

Çeşitli kaynaklar gelen bilgiye göre, Apple markasının amiral gemisi olacak iPhone 12 akıllı telefonunun bir görüntüsünü yayınladı; yeni hattın tüm modüllerinin bir Touch ID parmak izi tarayıcısı alabileceğini söylüyor.

Bununla birlikte, daha önce, iPhone X piyasaya sürülmeden önce, parmak izi sensörü ekranın altındaki ön panelde yer alıyorken, artık akıllı telefonun güç düğmesinin altındaki yan panelde yer alacaktır.

Entegre Touch ID parmak izi tarayıcıya sahip güç düğmesi, akıllı telefonun sağ tarafında bulunur. Bu düzenleme, birçok akıllı telefon üreticisi tarafından uzun süredir kullanılmaktadır. Bir alt ekran tarayıcıya veya arkadaki bir parmak izi sensörüne kıyasla ne kadar kullanışlı veya uygunsuz olduğu kişisel tercih meselesidir.

Online mağaza SellCell'in kısa süre önce, 2.000 Amerikalı Android akıllı telefon kullanıcısına yönelik bir anket yaptığını belirtmekte fayda var, yapılan bu anket sonuçlarına göre, Android kullanıcısı kişilerin üçte birinin bir iPhone 12 satın almayı planladığını gösterdi. Gelen bilgiye göre, yeni iPhone 12 serisinin en basit cihazları, serinin daha güçlü cihazlarına göre, özellikleri zayıf olacağı iddia edildi.

iPhone 12 Mini Performansı, Apple B14 Yongası Nedeniyle Hayal Kırıklığına Uğrayabilir

Yeni ürünler arasında en küçük iPhone'a yer olması bekleniyor; iPhone 12 Mini olarak adlandırılabilecek ve 5.4 inçlik bir ekran sahip cihazda piyasada boy gösterecek. Bu modelin, yeni Apple cihaz serisinde en çok satan akıllı telefon olma şansı var. Bazıları, iPhone 12 serisinin diğer üyelerinden daha zayıf bir yonga setini maliyet düşürücü bir faktör olarak gösteriyor.

Örneğin, @ MauriQHD adlı sızıntıcı, Apple'ın orta sınıf bir B14 yongası ürettiğini iddia ediyor. İddiaya göre görünüşü, şirketin fiyat etiketini en aza indirme ve uygun fiyatlı bir model sunma arzusunun bir sonucuydu. Aslında, Apple A14 Bionic'i temel aldılar, ancak çekirdeklerin frekansını sıkılaştırdılar. 

iPhone 12 Mini Performansı, Apple B14 Yongası Nedeniyle Hayal Kırıklığına Uğrayabilir

İPhone 12 mini'nin, B14 yonga setini kullanacak tek iPhone modeli olmayacak. Ayrıca yakın bir dönemde piyasada yer alacak iPhone SE Plus adlı cihazda orta segment alanında yer alan B14 yonga setine sahip olacak.

"Mini" isimlendirmesinin Apple (Cupertino merkezli) firma için tamamen yeni olmadığını belirtmek gerekir. Mini'yi iPad ve Mac bilgisayar serilerinde zaten kullanıyor. Şirket geçmişte iPod Mini modellerini bile tanıtmıştı. Bu nedenle, “Mini” adının akıllı telefon serisine ulaşması birkaç yıl almış olsa da, bir iPhone 12 Mini görmek o kadar da şaşırtıcı olmaması gerekiyor. 

Şirket büyük olasılıkla iPhone 12 Pro ve Pro Max modellerinde 6.1 inç ve 6.7 inçlik gelecek modeller için tutacak. Bu isimler geçen yıl iPhone 11 serisiyle tanıtılmıştı. Şirket bu yıl tanıtacağı iPhone 12 serisini daha da büyütmek istiyor ve yatırımlarını ona göre yaptığını söylüyor.


Yazarın Diğer Yazıları

2020 Q2'de Lider Olan Akıllı Telefon Markaları! Önceki

2020 Q2'de Lider Olan Akıllı Telefon Markaları!

21. yüzyılın en iyi 15 felsefi filmi Sonraki

21. yüzyılın en iyi 15 felsefi filmi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.