2022'de Çıkması Beklenen Ama Ertelenen Tüm Oyunlar

2022'de Çıkması Beklenen Ama Ertelenen Tüm Oyunlar

Bu oyunları oynamak için biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Oyunların gecikmesi nadir değildir hatta son zamanlarda pandeminin de etkisiyle birlikte oldukça sık karşılaştığımız ve dolayısıyla alıştığımız bir durumdur. 2022 yılının daha yarısında olmamıza rağmen bu yıl çıkması beklenen oyunlar ertelenmeye devam ediyor ve liste daha da uzayacak gibi görünüyor. Sizler için, şu ana kadar ertelenen tüm oyunların bir listesini hazırladık.


1
Homeworld 3
Strateji oyunu Homeworld 3’ün net tarih verilmese de 2022’de piyasaya sürülmesi planlanmıştı. Ancak Geliştirici Blackbird Interactive ve yayıncı Gearbox, “en yüksek kaliteyi” sunmak dışında bir neden göstermeden, oyunun 2023’ün ilk yarısına erteledi. Eğer bu oyunu bekliyorsanız, Ağustos ayında Gamescom sırasında oyun hakkında daha fazla bilgi verileceğini belirtmek isteriz.

2
Replaced
1980’li yılların alternatif Amerika'sında geçen; bilimkurgu, geçmiş ve gelecek temalarını bünyesinde buluşturan, distopik, derin bir hikâye sunan ve serbest akışlı aksiyon savaşlarına ev sahipliği yapan 2.5D aksiyon tabanlı platform oyunu Replaced’in 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak bu karar Stüdyonun hem Belarus hem de Ukrayna’da yerleşik geliştiricileri olduğu için devam eden savaşla birlikte ekip yer değiştirmeyi seçti ve bu dönemde geliştirmeyi duraklatmak zorunda kaldılar.


3
Tchia
Geliştirici Awaceb’in yaptığı duyuruya göre, açık dünya ve macera oyununun daha fazla cilaya ve ek ayrıntılar eklemeye ihtiyaç duyulduğu için gelecek yıla ertelendi.

4
Test Drive Unlimited: Solar Crown
The Drive Unlimited serisindeki yeni oyunun da 2022’de gelmeyeceğini belirtmek isteriz. Geliştirme ekibi, Hong Kong Adasının 550 kilometresini kapsayan ve oyuna bir sürüş tarzı “yaşam tarzı” katmanın peşinde. Kısacası biraz daha zamana ihtiyaçlar var.

5
Starfield
2022’nin en büyük oyunlarından biri olması beklenen Starfield, artık 2023’ün en büyük oyunlarından biri olacak. Bethesda, Starfield için 11 Kasım 2022 tarihini belirlemişti, ancak bu tarih fazla iyimser verilmiş. Şimdi ise oyun için net bir tarih verilmeden 2023’e ertelendiği açıklandı.

6
Redfall
Bethesda’nın planlanan diğer 2022 oyunu Redfall, Starfield ile aynı zamanda ertelendi. İşbirliğine dayalı aksiyon oyunu Arkane Austin tarafından geliştirildi ve stüdyonun Dishonored ve Prey’deki çalışmalarından oldukça farklı görünüyor. Aynı zamanda on yıldan fazla bir süredir PlayStation sisteminde piyasaya sürülmeyen ilk Arcane oyunu olacak.

7
The Day Before
Merakla beklenen MMO’nun Haziran ayında piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak geliştirici ekip büyük bir değişiklik yapmayı seçti. Studio Fntastic, “daha gelişmiş ve uyarlanmış açık dünya moturu” Unreal Engine 5’e geçiş yapacaklarını duyurdu. The Day Before, 1 Mart 2023’te çıkış yapacak.

8
Two Point Campus
Üniversite yönetim simülatörü Two Point Campus’ün daha önce 17 Mayıs’ta çıkması gerekiyordu, ancak Two Point Studios’un desteklenen bazı platformlarda kalite sorunu yaşadığı görülüyor. Oyunun çıkışı, “tüm platformlarda mümkün olan en iyi deneyime ulaşmak” için 9 Ağustos tarihine ertelendi.

9
Sons of the Forest
The Forest’in merakla beklenen devam oyununun ilk olarak Mayıs ayında piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak Sons of the Forest geliştiricisi Endnight Games şimdi bu fikrin “aşırı iddialı” olduğunu söylüyor. Hayatta kalma oyununun Ekim ayında çıkış yapması planlanıyor.

10
Suicide Squad: Kill the Justice League
Rocksteady’nin Batman: Arkham Knight’tan bu yana ilk uzun oyununun biraz daha zamana ihtiyacı var. Daha önce 2022 yılında yayınlanması planlanan oyunun, 2023’te geleceği duyuruldu. Oyunda Harley Quinn ve deadshot gibi karakterler yer alıyor ve teknik olarak Arkham Knight’ın anlatısal bir devamı olarak görülüyor.

11
STALKER 2: Heart of Chernobyl
Ukrayna merkezli stüdyo, Rusya’nın devam eden Ukrayna işgali nedeniyle geliştirmeyi duraklatmak zorunda kaldı. Hatta geliştirme ekibinin bir kısmı ile ülkeyi savunmak için silahlı kuvvetlere gönüllü oldu. Daha önce Nisan 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan STALKER 2, daha fazla gecikme nedeniyle 2023’e itilmeden önce ilk olarak 8 Aralık’a ertelendi.

12
Forspoken
Square Enix ve Luminous Productions, aksiyon-macera oyununda fantastik ve sihire benzersiz bakış sunan oyunu Forspoken’i başlangıçta Mayıs ayında piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak bu tarihten birkaç ay önce daha fazla geliştirmeye ve iyileştirmeler yapma kararı alındı. Oyunun yeni planlanan çıkış tarihi 11 Ekim oldu.

Yazarın Diğer Yazıları

WhatsApp Sohbetlerinizi Android'den iPhone'a Taşımanın Yeni Yöntemi! Önceki

WhatsApp Sohbetlerinizi Android'den iPhone'a Taşımanın Yeni Yöntemi!

VALORANT 5. Bölüm 1. Kısım Hakkında Bildiklerimiz: Yeni Harita Pearl ve Battlepass Sonraki

VALORANT 5. Bölüm 1. Kısım Hakkında Bildiklerimiz: Yeni Harita Pearl ve Battlepass

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.