WhatsApp, 1024 Kişilik Grup Sohbet Kapasitesini Test Etmeye Başlıyor

WhatsApp, 1024 Kişilik Grup Sohbet Kapasitesini Test Etmeye Başlıyor

En son sürüme güncellenen Android ve iOS cihazlarındaki WhatsApp beta kullanıcıları, yakında bir gruba 1024'e kadar katılımcı ekleyebilir.

Meta'ya ait anlık mesajlaşma ve IP üzerinden ses hizmeti sunan WhatsApp'ın tek bir grup sohbetinde izin verilen maksimum katılımcı sayısını 512 üyeden 1024 üyeye çıkartmaya çalıştığı bildiriliyor.

Haziran ayında grup sohbeti katılımcı sınırı 256'dan 512'ye yükseltilirken, dosya gönderme boyutu 2 GB'a kadar arttırılmıştı. Ancak WhatsApp, büyük topluluklar için bunun yeterli olmadığını ve kullanıcılarını rakibi Telegram'a kaptırdığının farkında olsa gerek kapasiteyi bu yıl ikinci kez ikiye katlıyor.

WhatsApp'ın beta test kullanıcıları için grup sohbeti kapasite artışı, özellik izleyici WABetaInfo tarafından fark edildi. WBI'ya göre şirket, yöneticilere kullanıcıların gruba katılma isteklerini görüntüleme ve yönetmeye imkan tanıyacak.


Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-is-releasing-larger-groups-up-to-1024-participants/

Yazarın Diğer Yazıları

Microsoft'un Xbox Game Pass'ten Ne Kadar Gelir Elde Ettiği Açıklandı! Önceki

Microsoft'un Xbox Game Pass'ten Ne Kadar Gelir Elde Ettiği Açıklandı!

PC İçin Yakında Çıkacak Tüm Video Oyunlarının Listesi Sonraki

PC İçin Yakında Çıkacak Tüm Video Oyunlarının Listesi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.