8 Arka Kameralı Ve 4 Flaşlı Akıllı Telefonlar Yakında Gelebilir

8 Arka Kameralı Ve 4 Flaşlı Akıllı Telefonlar Yakında Gelebilir

Akıllı telefon sektörü her geçen gün gelişmektedir. Teknoloji firmaları özellikle, kamera sensörü konusunda yatırımları arttırmakta ve yakında 8 arka kameraya sahip 4 flaşlı akıllı telefonları piyasaya sürmeye hazırlanmaktadır.

Akıllı telefon endüstrisi hızla gelişiyor ve bundan sonra ne olacağını söylemek bu sektör için mümkün değildir. Son zamanlarda üreticilerin, yeni inovasyon getirme baskısı altında olduğu görülüyor. Bazı üreticiler teknolojilerinin tamamını, cihazlarına yansıtma konusunda aceleci davranmıyor. Ama bazı teknoloji firmaları ise, piyasada yer alabilmek uğruna, teknolojinin el verdiği yenilikleri sunmak için çalışmalarını hızlandırıyor.

Özellikle kamera teknolojisi, rekabet duygusunun en yoğun olduğu alandır. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, kamera alanı yoğun bir gelişimin parçası oldu. Son dönem akıllı telefonlara baktığımızda, görüntü kalitesi daha iyi hale geliyor ancak kamera sensörlerinin sayısı da artıyor. 

2020 yılı itibari ile üçlü veya dörtlü kamera kurulumu, akıllı telefon sektöründe insanlar için istisna oluşturmuyor. Yakın tarihli bir rapora göre, 8 arka kameralı akıllı telefonlar çok yakında kullanıcılara sunulabilir.

8 Arka Kameralı Ve 4 Flaşlı Akıllı Telefonlar Geliyor

Çinli dokunmatik ekran ve kamera modülü üreticisi Lens Teknolojisi ise şimdiden bir şeyler üzerinde çalışıyor. 2003 yılında Zhou Qunfei tarafından kurulan Lens Teknolojisi, diğerleri arasında Apple, Samsung ve Huawei'nin baş tedarikçisi oldu. Örneğin, Apple Watch'un ekranı Lens Teknolojisinden geliyor.

Mayıs 2020'nin sonunda, Lens Technology Co.Ltd, anavatanı Çin'de çok dikkat çekici bir tasarım patenti tescil ettirdi. Patent 2 Ekim 2020'de onaylandı ve ayrıca tasarımın dünya çapında korunması için WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) veritabanına dahil edildi.

8 Arka Kameralı Ve 4 Flaşlı Akıllı Telefonlar Geliyor

Tam ekrana sahip son model bir akıllı telefon'un tamamlayıcı öğesi kamerasıdır. Son model akıllı telefonun ön ekranına entegre edilmiş bir kameranın özellikleri ve konumu önemli faktördür. Ön ekran'da bulunan kameralar bazen üstte, bazen altta, bazende açılır kamera olarak karşımıza çıkabilir. Ancak, arka kamera teknolojisi tek kamera ile yeterli olmuyor. Üreticiler rekabeti arttırmak için arka bölüme farklı lenslere sahip kamera teknolojisi yerleştirmektedir.

8 Arka Kameralı Ve 4 Flaşlı Akıllı Telefonlar Geliyor

Sızdırılan görsellere baktığımızda, ön kamera alt bölüme yerleştirildiği iddia ediliyor. Arka kamera bölüme 8 kamera ve 4 flaş ile donatılması oldukça dikkat çekecidir. Görsellerdeki bu cihaz dışında, LG firmasının 16 kameralı sensörüne sahip sızıntısını görmüştük.

Ancak LG çoklu kameralı cihazında, kameraları yakın bir kareye yerleştirmişti. Lens Teknolojisi ise bilinçli olarak kameraları cihazın köşelerine yerleştirmeyi seçiyor gibi görünüyor.

Ne yazık ki, kamera sistemi hakkında daha fazla ayrıntı bilinmemektedir. Örneğin, bunun tamamen bir tasarım yönü olup olmadığı veya kameraları bu şekilde yerleştirmenin fotoğrafçılık sırasında da katma değer sağlayıp sağlamayacağı belirsizliğini koruyor. Bu muhtemelen kullanılan lenslerin türüne de bağlı olacaktır - geniş açılı, ultra geniş açılı, telefoto lens vb. olarak sunulabilir.

Arkada, üstte (ortada) küçük siyah bir nokta görüyoruz. Bu, videolarla daha iyi ses kayıtları için bir mikrofon olabilir. Ayrıca, altta bir USB-C bağlantısı ve solda bir fiziksel düğme var.


Yazarın Diğer Yazıları

Vivo, OriginOS Arayüz Güncellemesini Çok Yakında Sunacak! Önceki

Vivo, OriginOS Arayüz Güncellemesini Çok Yakında Sunacak!

Geçmişte Özel Efektlerin Nasıl Yapıldığını Gösteren 15 Fotoğraf Sonraki

Geçmişte Özel Efektlerin Nasıl Yapıldığını Gösteren 15 Fotoğraf

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.