Vivo, OriginOS Arayüz Güncellemesini Çok Yakında Sunacak!

Vivo, OriginOS Arayüz Güncellemesini Çok Yakında Sunacak!

Çinli Vivo, kendi cihazları için tasarladığı Arayüz güncellemesini 18 Kasım'da büyük bir lansman ile tanıtacak.

Çinli firmalar, Android platformun üzerine kurulu yazılımlar ile kullanıcılarını desteklemektedir. Ayrıca Çinli markalar kendi arayüz yazılımlarınıda geliştirme yolunda devamlı olarak ilerlemektedir.

Bu alanda, rakiplerine göre geride kaldığı söylenen Vivo markası, kısa süre önce yeni bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalıştığını doğruladı. Şirket FunTouchOS adlı yazılımda başarızlığı üzerine yeniden isimlendirmeye gitti ve OriginOS adlı yeni yazılımın mevcut FunTouchOS ürün yazılımının yerini alacağı açıklandı.

Vivo OriginOS Arayüz Güncellemesi Çok Yakında Sunacak!

Vivo, OriginOS Arayüz Güncellemesini Çok Yakında Sunacak!

Şirket daha önce, OriginOS güncellemesini 19 Kasım'da açıklayacağını bildirmişti. Ama yakın zamanda yapılan yeni bildirime göre bu tarih, 18 Kasım'a alındığı açıklandı. Bunun için Vivo, Shenzhen şehrinde özel bir etkinlik düzenliyor. Söylentilere göre, yeni cihaz yazılımı tamamen yeni bir tasarıma sahip olacak ve kullanıcılara diğer grafik arayüzlerden farklı yeni fırsatlar sunacak.

OriginOS ile ilgili önceki materyallerde, Firmware'i oluşturmak için Origin Studio'dan özel bir geliştirici grubunun işe alındığı duyurulmuştu. Güncelleme, "Cesur Yeni Dünya" sloganını taşıyacak, bu yüzden yeni arayüz kesinlikle güncellenmiş bir görünüm kazanacak.

Daha önce bildirildiği gibi, aygıt yazılımının ayırt edici bir özelliği, iki farklı arabirim türü seçme yeteneği olacaktır. Bazı Vivo cihazlarda saf Android olmasına rağmen kullanıcılar isterlerse OriginOS ürün yazılımını da seçebilecek.

Ayrıca, ilginç bir şekilde, kullanıcılar bu iki seçeneği kolayca seçebilecek ve aralarında geçiş yapabilecek; Bunun için herhangi bir ön yükleme veya karmaşık eyleme gerek kalmayacağı bildirildi. Ek olarak şirket daha önce kullanıcı arayüzünün mevcut Vivo akıllı telefonlar için de kullanılabileceğini söylemişti.

Yeni Android tabanlı ürün yazılımının piyasaya sürülmesiyle birlikte; Vivo, yaklaşan geliştirici konferansında diğer birkaç ürünü de duyuracak. Yeni uygulamalar dahil, oyunlar ve çok daha fazlası kullanıcılar için özel olarak sunulacak.

Vivo OriginOS Arayüz Güncellemesi Çok Yakında Sunacak!

Vivo 6G Üzerine Çalışmaya Başladı  

Vivo,  geçtiğimiz günlerde 6G geliştirmeye odaklanan "harici iletişim" toplantısını gerçekleştirdi. Vivo İletişim Araştırma Enstitüsü dekanı Qin Fei, Vivo'nun şu anda 6G araştırmasına başladığını söyledi. Şirket şu anda bazı senaryolar ve anahtar teknolojileri araştırıyor. Qin Fei'nin bakış açısına göre akıllı telefonları, AR / VR gözlükleri ve robotlar 6G çağında dijital bir yaşam inşa etmek için önemli dönüm noktası olacak.

Qin Fei; 4G ile 5G arasında dijital bir bağlantı olduğundan bahsederken, 5G ve 6G arasında da yakın bir bağlantı olacağını söyledi. Ancak 6G, iletişim, bilgi işlem ve depolama gibi entegre hizmetler sağlamak için bu ikisini güçlendirecek ve akıllı geliştirmeyi birleştirecek. Ayrıca 6G'nin 5G + AI teknolojisine eşit olamayacağını vurguladı. Bu aşamada, bu iki teknoloji birbirinden bağımsızdır ve gelecekte entegre gelişime doğru ilerleyecektir.


Yazarın Diğer Yazıları

Jurassic World Çekimleri boyunca 40.000 COVID Testi Yapıldı Önceki

Jurassic World Çekimleri boyunca 40.000 COVID Testi Yapıldı

8 Arka Kameralı Ve 4 Flaşlı Akıllı Telefonlar Yakında Gelebilir Sonraki

8 Arka Kameralı Ve 4 Flaşlı Akıllı Telefonlar Yakında Gelebilir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.