Instagram, Repost Özelliğini Yakından Tüm Kullanıcılara Sunacak!

Instagram, Repost Özelliğini Yakından Tüm Kullanıcılara Sunacak!

Meta'ya ait fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, yakında kullanıcıların gönderilerini yeniden yayınlamasına olanak sağlayacak Repost özelliğini sunacak!

Meta şirketine ait fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, yakında kullanıcılara diğer kullanıcıların gönderilerini Repost (yeniden paylaşma) olanağı verecek güncelleme üzerinde çalışıyor.

Repost (yeniden paylaşma) özelliği daha öncesinde Twitter ve Facebook platformunda bulunuyordu. Bu özelliğin Twitter'da mevcut olan adı retweet'dır.

Şirket'in repost özelliğini henüz herkese açık olarak yayınlamamasına rağmen, yakında belirli kullanıcılarla test etmeye başlamayı planlıyor.

Bir Meta sözcüsü, "Hikayelerde nasıl yeniden paylaşabileceğinize benzer şekilde, Instagram'daki gönderileri yeniden paylaşma yeteneğini araştırıyoruz, böylece insanlar eski gönderilerini tekrardan paylaşabilir” denildi.

Meta sözcüsü devamında, "Bunu yakında az sayıda insanla test etmeyi planlıyoruz" dedi.

Instagram, Repost Özelliğini Yakından Tüm Kullanıcılara Sunacak!

Instagram, Repost Özelliğini Yakından Tüm Kullanıcılara Sunacak!

Yeni özellik ilk olarak, Yeniden Gönderiler sekmesini gösteren bir ekran görüntüsü yayınlayan sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından fark edildi. 

Sekme, büyük olasılıkla, kullanıcıların hesaplarında yeniden paylaştığı tüm gönderilere ev sahipliği yapacaktır.

Ekran görüntüsüne göre, Yeniden Gönder sekmesi, gönderiler, makaralar ve etiketli fotoğraflar sekmelerinin yanında kullanıcıların profillerinde görünecektir.

Instagram, Repost Özelliğini Yakından Tüm Kullanıcılara Sunacak!

Gönderileri yeniden yayınlamak isteyen Instagram kullanıcıları, şu anda bunu yapmanın doğrudan bir yolu olmadığı için ara sıra üçüncü taraf uygulamaları kullanıyor.

Geçen ay platform, platformda varsayılan olarak yeni genç kullanıcılar için hassas içeriği sınırlayacağını duyurdu.

Instagram, Hassas İçerik Kontrolü'nün gençler için yalnızca “Standart ve Daha Az” olmak üzere iki seçeneği olacağı bildirildi.


Yazarın Diğer Yazıları

Google, Android Cihazlara Yeni Özellikler Getirecek! Önceki

Google, Android Cihazlara Yeni Özellikler Getirecek!

Gmail Uygulaması, Yeni Bir Tasarıma Sahip Olacak! Sonraki

Gmail Uygulaması, Yeni Bir Tasarıma Sahip Olacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.