Google, Android Cihazlara Yeni Özellikler Getirecek!

Google, Android Cihazlara Yeni Özellikler Getirecek!

Google, Nearby Share adlı özellik sayesinde Android telefonlar, tabletler ve Chromebook'lar arasında, ister fotoğraf, ister video, hatta tüm klasörler arasında hızlı ve güvenli bir şekilde dosya paylaşmasına olanak tanıyacak!

Teknoloji devi Google, kullanıcıların üretken kalmasına, sevdikleriyle iletişim kurmasına ve cihazlarda eğlencenin keyfini çıkarmasına yardımcı olmak için Yakınlarda Paylaş da dahil olmak üzere birçok yeni özellik getirdiğini duyurdu.

Şirket, Nearby Share'in kullanıcıların yakındaki Android telefonlar, tabletler ve Chromebook'lar arasında ister fotoğraf, ister video, hatta tüm klasörler arasında hızlı ve güvenli bir şekilde dosya paylaşmasına olanak tanıyacak.

Android Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü Scott Blanksteen yaptığı açıklamada, "Önümüzdeki birkaç hafta içinde, dosyaları kendi cihazlarınız arasında zahmetsizce aktarmak için Nearby Share'i kullanabileceksiniz" dedi.

“Dosyaları aralarında hızlı bir şekilde paylaşmak için paylaşım menüsünden Google hesabınızda oturum açmış Android cihazları seçmeniz yeterlidir. Ve bir kez kaydolduğunuzda, sahip olduğunuz cihazlar arasındaki transferler otomatik olarak kabul edilir" diye ekledi.

Google, Android Cihazlara Yeni Özellikler Getirecek!

Google, Android Cihazlara Yeni Özellikler Getirecek!

Şirket, yakın zamanda yeni bir görünüm sunduğunu ve daha büyük ekranlar için Google Workspace uygulamalarını güncellediğini ve şimdi, Google Drive ve Keep için yeniden tasarlanmış widget'lardan başlayarak, çoklu görevleri bir esinti haline getirmek için kullanıcıların favori Google uygulamalarını tabletlerde optimize etmeye devam ettiğini söyledi.

Şirket, "Güncellenmiş bir Google Drive widget'ı ile üç ana ekran düğmesi artık Google Dokümanlar, Google Slaytlar ve Google E-Tablolar dosyalarınıza tek dokunuşla erişim sağlıyor" dedi.

Ayrıca Google Keep'te daha büyük bir widget ve yazı tipi boyutu, not almayı, yapılacaklar listelerini ve hatırlatıcılara erişimi kolaylaştırıyor" diye ekledi.

Google, Android Cihazlara Yeni Özellikler Getirecek!

Şirket, Gboard üzerinden çıkartma olarak sunulan birçok yeni Emoji Kitchen'ı ekledi.

Şirket, insanları daha da yakınlaştırmak için Google Meet'e yeni paylaşılan deneyimler eklediğini söyledi.

Şirket, "Canlı paylaşım özellikleriyle, aynı anda 100'e kadar arkadaş ve aile üyesiyle birlikte YouTube videolarını anında izleyebilir ve klasik oyunlar oynayabilirsiniz" dedi.

"Yani birbirinden uzakta olsanız bile film ve oyun geceleri gibi gelenekleri sürdürebilirsiniz. Bu özellik Android telefonlara ve tabletlere yayılıyor" diye ekledi.


Yazarın Diğer Yazıları

Bilmeniz Gereken 18 Google Drive İpucu Önceki

Bilmeniz Gereken 18 Google Drive İpucu

Instagram, Repost Özelliğini Yakından Tüm Kullanıcılara Sunacak! Sonraki

Instagram, Repost Özelliğini Yakından Tüm Kullanıcılara Sunacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.