Intel, Yeni Yüksek Performanslı Grafik Markası Intel Arc'ı Tanıtıyor

Intel, Yeni Yüksek Performanslı Grafik Markası Intel Arc'ı Tanıtıyor

Yeni grafik markası; donanım, yazılım ve hizmetleri içerecek İlk silikon, hem mobil hem de masaüstü form faktörlerindeki ürünlerde 2022'nin ilk çeyreğinde görülecek

Getirdiği Yenilikler: Intel bugün, önümüzdeki dönemde piyasaya çıkacak olan tüketici sınıfı, yüksek performanslı grafik ürünleri markasını açıkladı: Intel® Arc™. Donanım, yazılım ve hizmetleri kapsayacak olan Arc markası; birinci nesli Alchemist kod adlı  Xe HPG mikromimarisi (eskiden DG2 olarak tanınıyordu) tabanlı olan birden fazla donanım neslini içerecek. Intel, Arc markası altındaki gelecek nesillerinin kod adlarını da açıkladı: Battlemage, Celestial ve Druid.

Intel® Arc™

"Bugün, daha birkaç yıl önce başladığımız grafik yolculuğumuzda çok önemli bir ânı yaşıyoruz. Intel Arc markasının lansmanı ve geleceğin donanım nesillerinin açıklanması, Intel'in her yerdeki bilgisayar oyuncuları ve yaratıcılara derin ve sürekli bağlılığını gösteriyor. Ekiplerimiz, önümüzdeki yılın başlarında piyasaya çıktığında, bu ürünlerin birinci sınıf ve sorunsuz deneyimler sağlaması için inanılmaz çalışmalar yapıyor."

-- Intel Başkan Yardımcısı ve İstemci Grafik Ürünleri ve Çözümleri Genel Müdürü Roger Chandler

Neden Önemli: Intel Xe,  ayrık ve veri merkezlerinden süper bilgisayarlara kadar birçok ürüne entegre olağanüstü bir performans ve işlevsellik sağlamak için tasarlanan, ölçeklendirilebilir bir grafik ve bilgi işlem mimarisidir.

Yakında piyasaya çıkacak olan Arc Grafik ürünleri; Intel'in Xe LP, HP ve HPC mikromimarilerine benzeyen ve ileri grafik özellikleriyle birlikte ölçeklenebilirlik ve işlem verimliliği sağlayacak olan XeHPG mikromimarisi tabanlıdır. Alchemist kod adlı birinci nesil Intel Arc ürünleri; donanım tabanlı ışın izleme ve yapay zekâ ile çalışan süper örnekleme sunarken, DirectX 12 Ultimate için tam destek sağlayacak.

Kime Yardım Ediyor?  Intel'in uzun vadeli vizyonu, dünyanın her yanındaki bilgisayar oyuncularına ve yaratıcılara sorunsuz oyun ve içerik oluşturma deneyimleri sağlayarak, onlara açık ve erişilebilir yazılım araçlarıyla birlikte donanımda inovasyon ve seçenekler sunmaktır.

Daha Fazla İçerik: Alchemist ürünleri, 2022 yılının ilk üç ayında piyasaya sürülecek. Ayrıntılı bilgi için Intel.com/Arc adresini ziyaret edebilirsiniz. Diğer özellikler 2021'in ilerleyen dönemlerinde açıklanacak.

Tüm ürün planları ve yol haritaları, bildirim yapılmaksızın değiştirilebilir.

Bu web sitesindeki, gelecek planlarına ya da beklentilerine atıfta bulunan ifadeler; ileriye dönük beyanlardır.  Bu ifadeler, mevcut beklentilere dayanmaktadır ve gerçek sonuçların bu beyanlarda ifade edilenlerden maddi bir şekilde farklı olmasına yol açabilecek birçok risk ve belirsizlik içermektedir.  Gerçek sonuçların maddi bir şekilde farklı olmasına neden olabilecek faktörlere ilişkin ayrıntılı bilgi için, web sitemizde bulunan en son kazançlar bültenimize ve www.intc.com adresindeki SEC dosyalarına bakınız.

Intel, kod adlarını geliştirilmekte olan ve henüz piyasaya sürülmeyen ürünleri, teknolojileri ya da hizmetleri belirtmek için kullanmaktadır. Bunlar, "ticari" isimler değildir ve ticari marka işlevi görmeleri amaçlanmamaktadır.​​

Intel Hakkında

Intel (Nasdaq: INTC), dünyayı değiştiren teknolojisiyle endüstride bir lider konumundadır ve küresel ilerlemeyi kolaylaştırarak yaşamları zenginleştirir. Moore Yasası'ndan ilham alarak, müşterilerimizin en büyük zorluklarının üstesinden gelmelerine yardımcı olmak, yarı iletkenlerin tasarımını ve üretimini sürekli olarak geliştirmek için çalışıyoruz. İşletmeleri ve toplumu iyileştirmek için verilerin potansiyelini, yapay zekayı, bulut, ağ, uç ve her tür bilgi işlem cihazına dahil ederek açığa çıkarıyoruz. Intel'in yenilikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için newsroom.intel.com ve intel.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

© Intel Corporation. Intel, Intel logosu ve diğer Intel markaları, Intel Corporation veya yan kuruluşlarının ticari markalarıdır. Diğer isimler ve markalar başkalarının mülkiyetinde olabilir.


Yazarın Diğer Yazıları

Android 12: Chrome Tarayıcısına Yeni İşlevsel Özellikler Getirecek! Önceki

Android 12: Chrome Tarayıcısına Yeni İşlevsel Özellikler Getirecek!

TikTok'ta biyografinize bağlantı nasıl eklenir? Sonraki

TikTok'ta biyografinize bağlantı nasıl eklenir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.