Spotify Premium Nasıl İptal Edilir (ve Ücretsiz Bir Hesap Silinir)

Spotify Premium Nasıl İptal Edilir (ve Ücretsiz Bir Hesap Silinir)

Spotify'ı artık fazla dinlemiyor musunuz? Hizmetteki bazı içerik ve kişilikler sizi hayal kırıklığına mı uğrattı? İşte bunu yapmanın yolu.

Spotify, en iyi müzik akışı hizmetlerinden biridir ve son sayımda çevrimiçi olarak 82 milyondan fazla şarkıya ücretsiz ve ücretli erişim sunar. Ücretli bir plan birkaç faydalı özellik ekler, ancak belki de aylık maliyeti haklı çıkaracak kadar kullanmıyorsunuzdur. Belki Apple Music gibi rakip bir hizmete geçtiniz ya da Spotify'daki bazı içerik ve kişiliklere itiraz ediyorsunuz ve artık şirkete işinizi vermek umurunuzda değil. Sebep ne olursa olsun, Spotify ile bağlarınızı nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Spotify Premium'u İptal Et

Ücretli Premium sürüm (Yeni bir pencerede açılır), yüksek kaliteli ses, sınırsız atlama, reklamsız bir deneyim, koleksiyonunuzdaki herhangi bir melodiyi çalma seçeneği ve çevrimdışı müzik dinlemenin bir yolunu ekler. Duo veya Aile planlarını seçtiyseniz, aynı hesaba birden fazla kişi erişebilir.

Ücretli bir Spotify Premium hesabını iptal etmek için web üzerinde Spotify.com üzerinden hizmete giriş yapın ve sağ üst köşedeki adınıza tıklayın. Hesap > Kullanılabilir planlar'ı tıklayın, ardından sayfayı Spotify Ücretsiz bölümüne kaydırın. Premium'u İptal Et'i tıklayın.

Üyeliğinizi iptal ederek, esasen ücretsiz bir hesaba geçiş yapmış olursunuz. Spotify, hangi avantajları kaybedeceğiniz ve ne zaman kaybedeceğiniz konusunda sizi uyarır. Premium'u İptal Et'i tıklayın.

Spotify daha sonra premium hesabınızı neden iptal ettiğiniz ve tekrar abone olma olasılığınız konusunda bir anket doldurmanızı isteyecektir. Dilerseniz sayfayı doldurun ve Gönder'e tıklayın.

Ücretsiz Hesap Kapatın

Ücretsiz bir Spotify hesabı, karışık çalmayla sizi sınırlar, bu nedenle şarkılarınızın çalınma sırası üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur. Ücretsiz bir Spotify hesabını kaldırmak için Spotify web sitesine gidin ve Destek > Hesap Ayarları > Hesabınızı Kapatma > Hesabınızı kapatın'a gidin.

Daha sonra oturum açmadıysanız Spotify oturum açma bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Ardından Spotify emin olup olmadığınızı soracaktır. Hesabı kapat düğmesini tıklayın.

Spotify, doğru hesabı silmeye çalıştığınızı onaylamanızı ister. Şu anda kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi gözden geçirin, ardından Devam'ı tıklayın.

Spotify, doğru hesabı silmeye çalıştığınızı onaylamanızı ister. Şu anda kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi gözden geçirin, ardından Devam'ı tıklayın.

Ardından işlemi tamamlamak için e-postanızı kontrol etmeye yönlendirilirsiniz. Spotify'dan gelen e-postada, sonunda kapatmak için Hesabımı kapat'ı tıklayın. Spotify, fikrinizi değiştirirseniz hesabınızı yeniden etkinleştirebilecek bir bağlantı içeren bir onay e-postası gönderir. Bağlantı yedi gün boyunca geçerlidir, bu süreden sonra hesabınızı tekrar hayata döndüremezsiniz.


Yazarın Diğer Yazıları

Kısa ve Uzun Vadede Daha Üretken ve Verimli Olmak İçin 11 İpucu Önceki

Kısa ve Uzun Vadede Daha Üretken ve Verimli Olmak İçin 11 İpucu

Apple'ın Canlı Metni: Bir Fotoğraftan veya Videodan Nasıl Kopyalanır ve Yapıştırılır Sonraki

Apple'ın Canlı Metni: Bir Fotoğraftan veya Videodan Nasıl Kopyalanır ve Yapıştırılır

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.