İPhone 12 Kullanıcıları "Yeşil Ekran" Sorunu Yaşıyor

İPhone 12 Kullanıcıları

Apple tarafından birkaç hafta önce piyasaya sürülen iPhone 12 serisi akıllı telefonların, kullanıcıları ile başı dertte. Birçok kullanıcı “Yeşil Ekran” sorunu yaşadığını bildirmeye başladı.

Birkaç hafta önce Apple resmi olarak iPhone 12 serisini yayınladı. Global piyasada, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro hemen piyasaya çıkarken, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini sadece birkaç gün önce satışlara başladı. İPhone 12 serisiyle ilgili daha önce de birkaç sorun bildirilmişti. Başlangıçta, iPhone'da sinyallerin kaybolduğuna dair raporlar geldi, ancak şirket bu soruna hızlı bir şekilde çözüm buldu.

Daha sonra iPhone 12'de eksik mesajlar ve mesaj bildirimleri rapor edildi. Şimdi ise gelen son raporda, iPhone 12'de ekran sorunları olduğunu gösteriyor.

İPhone 12 Serisi Yeşil Ekran Sorunu Yaşıyor.

Sarımsı ekranlı iPhone 12'lerin raporları var. Ancak şimdi, iPhone 12 ekranının yeşile döndüğüne dair raporlar var. Özellikle, iPhone 12 ekranın etrafında koyu gri durumda yeşil görünecektir. Sorunun bu kadar gündeme gelmesinin nedeni, birçok iPhone 12 serisi cihazda görünmesi olmaktadır. Yani sorun nadir olmaktan çok uzak ve yaygınlık boyutu yüksektir.

DxOMark değerlendirmesine göre, iPhone 12 ekranıyla ilgili en büyük sorunlardan biri sarı rengin ekranı tamamen kaplamasıdır. DxOMark, sarı renk tonunun her aydınlatma koşulunda görünmeye devam ettiğini kaydetti.

İPhone 12 Kullanıcıları "Yeşil Ekran" Sorunu Yaşıyor

İPhone 12 Serisi Yeşil Ekran Sorunu Yaşıyor.

Güney Kore medyası "Asya Ekonomisi" tarafından yayınlanan bir habere göre, Apple yetkilileri geçtiğimiz günlerde "şu anda soruşturma altında olan birkaç yayınlanan vakadan" haberdar olduğunu belirtti. Şirketin iPhone 12 ekran sorunlarını mümkün olan en kısa sürede çözeceği bildirildi.

Ayrıca bazı kullanıcılar iPhone 12 Mini'nin kilit ekranı hassasiyetinde sorun yaşandığını söyledi. Cihazın kilidini açmak için kilitli ekranın altından yukarı doğru kaydırmak için başparmaklarını kullandıklarında veya kilitli ekranda el fenerine veya kamera düğmesine bastıklarında, ekran bazı durumlarda yanıt vermiyor.

DxOMark Göre, İPhone 12 Pro Max'ın Kamerası, Mate 40 Pro, Mi 10 Ultra ve P40 Pro'dan Sonra Geliyor

DxOMark uzmanları, iPhone 12 Pro'nun ana kamerasına ilişkin ayrıntılı bir test raporu yayınladı. Akıllı telefon sıralamada dördüncü sırada yer alarak Xiaomi Mi 10 Pro ile aynı sayıda puan kazandı. İPhone 12 Pro Max ise, iPhone 12 Pro'nun eski konumunu alarak dördüncü sırada yer alıyor. İPhone 12 Pro Max fotoğraf çekmek için 138 puan, yakınlaştırma yetenekleri için 68 puan ve video çekmek için 113 puan kazandı.

DxOMark Göre, İPhone 12 Pro Max'ın Kamerası, Mate 40 Pro, Mi 10 Ultra ve P40 Pro'dan Sonra Geliyor

Kaynaktaki bağlantıda detaylı bir DxOMark raporu bulunabilir, sadece iPhone 12 Pro Max kameranın artıları ve eksileri hakkında konuşacağız. İlki, hızlı ve doğru otomatik odaklama, doğru pozlama, iyi ışıklandırmada yüksek ayrıntı, videoda geniş dinamik aralık, video çekerken etkili sabitleme sistemine sahiptir. 

Dezavantajlarından bahsetmek gerekirse; fotoğraf çekerken küçük dinamik aralık, özellikle düşük ışık koşullarında fotoğraflarda gürültü, HDR ile çekim yaparken doğal olmayan renkler, fotoğraf çekerken çeşitli kusurlar, video çekerken pozlama dengesizliği, videoda yapaylık olduğu bildirildi.


Yazarın Diğer Yazıları

Gişede Milyonlar Kazandıran Düşük Bütçeli 12 Film Önceki

Gişede Milyonlar Kazandıran Düşük Bütçeli 12 Film

iPhone 11 Serisinde Aramaları Otomatik Yanıtlama Nasıl Açılır ve Kapatılır? Sonraki

iPhone 11 Serisinde Aramaları Otomatik Yanıtlama Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.