iPhone 11 Serisinde Aramaları Otomatik Yanıtlama Nasıl Açılır ve Kapatılır?

iPhone 11 Serisinde Aramaları Otomatik Yanıtlama Nasıl Açılır ve Kapatılır?

iPhone 11'de Aramaları Otomatik Yanıtlama'yı nasıl açıp kapatabilirim? Bu özellik, iPhone, kulaklık veya Airpod'lara dokunmadan her türlü gelen aramayı otomatik olarak yanıtlamanıza yardımcı olacaktır.

Apple, iOS kullanıcılarına çeşitli durumlar için yararlı olan muhteşem özellikler sağlamıştır. Bunlardan biri Aramaları Otomatik Yanıtlama'dır. Bu nedir ve iPhone 11'de Aramaları Otomatik Yanıtlama'yı nasıl açıp kapatabilirim? Bu özellik, iPhone, kulaklık veya Airpod'lara dokunmadan her türlü gelen aramayı otomatik olarak yanıtlamanıza yardımcı olacaktır. Örneğin koşu bandındayken, araba sürerken veya elleriniz kirliyken telefona dokunmak istemiyorsanız bu harika bir özelliktir.

IPhone 11 Serisinde Aramaları Otomatik Yanıtlama Nasıl Açılır?

IPhone 11 Serisinde Aramaları Otomatik Yanıtlama Nasıl Açılır

Otomatik Cevap özelliği açıkken, gelen aramayı elleri kullanmadan cevaplayabileceksiniz. Özellik nasıl çalışıyor? İPhone'unuz birkaç saniye sonra (varsayılan olarak 3 saniye) çaldığında, herhangi bir işlem yapmazsanız aramayı sizin için yanıtlar. İPhone 11 serisinde Aramaları Otomatik Yanıtlamayı açmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Özelliği etkinleştirmek için önce Ayarlar uygulamasını başlatmanız gerekir.

Ayarlar ekranındayken Erişilebilirlik bölümüne dokunun.

FİZİKSEL VE ​​MOTOR bölümünün altında Dokunma'yı arayın.

Ekranın altında Sesli Arama Yönlendirmesini bulacaksınız. Ona dokunun.

Aramaları Otomatik Yanıtla'ya dokunun.

Bir sonraki ekranda, yeşile dönene kadar yanındaki düğmeyi değiştirin.

Artı veya eksi işaretlerine dokunarak aramanın otomatik olarak yanıtlanmasını bekleyeceğiniz süreyi ayarlayın.

iPhone 11 Serisinde Otomatik Yanıtlama Aramaları Nasıl Kapatılır?

iPhone 11 Serisinde Otomatik Yanıtlama Aramaları Nasıl Kapatılır?

Aramaları Otomatik Yanıtlama özelliği belirli bir durumda yararlı olsa da, bazen can sıkıcı olabilir. Biriyle özel ve hassas bir görüşme yaptığınızı ve bir telefon araması aldığınızı hayal edin. İPhone'u sessiz moda getirebilirsiniz ve Aramaları Otomatik Yanıtlama özelliği de etkinleştirilir. Ardından, birkaç saniye sonra telefon otomatik olarak aramayı yanıtlar ve diğer uçtaki biri istemeden özel konuşmanızı duyabilir.

Başka bir durumda, birisinin telefon görüşmesinden kaçınabilirsiniz, ancak iPhone'unuzu cebinizden çıkarmadan önce arama otomatik olarak alınır. Can sıkıcı, değil mi? İPhone 11'de Aramaları Otomatik Yanıtlamayı kapatmak için, Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> Sesli Arama Yönlendirme> Aramaları Otomatik Yanıtlama seçeneğine gitmeniz gerekir. Özelliği kapatmak için yanındaki yeşil düğmeye dokunun.


Yazarın Diğer Yazıları

İPhone 12 Kullanıcıları Önceki

İPhone 12 Kullanıcıları "Yeşil Ekran" Sorunu Yaşıyor

İCloud'u kullanarak tüm kişilerinizi bir iPhone'dan diğerine aktarma Sonraki

İCloud'u kullanarak tüm kişilerinizi bir iPhone'dan diğerine aktarma

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.