İPhone SE 2020'de Koyu Mod Nasıl Açılır?


iPhone SE'de istediğiniz zaman karanlık modu açabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı açıklıyoruz;

iPhone SE'nizde karanlık modu etkinleştirdiğinizde farklı bir renk tasarımı göreceksiniz. Arka plan beyaz yerine siyah renge dönecektir. Bunun dışında bazı insanlar karanlık modun göz yorgunluğunu azaltabileceğine ve iPhone pil tüketimini biraz azaltabileceğine inanıyor. Bu özellik aslında iPhone'u düşük ışıklı bir ortamda kullanırken gözlerinize uyacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak iPhone SE'de istediğiniz zaman karanlık modu açabilirsiniz.

İPhone SE'de Koyu Mod Nasıl Açılır?

İPhone SE'de Koyu Mod Nasıl Açılır

İPhone SE 2020'de karanlık modu açmak için kullanabileceğiniz üç yöntem vardır: Ayarlar, Kontrol Merkezi aracılığıyla veya Siri'ye sorarak. Size en uygun olanı seçin.

Yöntem 1 - Ayarlar Üzerinden

İPhone SE'de Koyu Modu açmak için ana ekrandan Ayarlar'ı açmanız yeterlidir. Koyu Mod, Ayarlar'daki Ekran ve Parlaklık bölümlerinde bulunur. Bu bölüme gidince, sadece Koyu'ya dokunun. İşte bu kadar! İPhone ekranınızın arka planı beyazdan siyah renge döner.

Yöntem 2 - Kontrol Merkezi

iPhone kontrol merkezi

Bazı kullanıcılar bu yöntemi ilkinden daha kolay buluyor. Kontrol Merkezini açmak için ekranı aşağıdan yukarı kaydırın. Parlaklık ayarlarına basılı tutun ve açmak için Karanlık Mod simgesine dokunun. Aydınlık modunu kullanmak istediğinizde, aynı adımları izleyin ve devre dışı bırakmak için aynı simgeye basın.

Yöntem 3 - Siri'ye Sor

Bu, iPhone SE'de Karanlık Modu açmanın en kolay ve en hızlı yoludur. Siri'yi uyandırmak ve "karanlık modu aç" veya benzeri bir şey söylemek için ev düğmesine basmak kadar basit. Ancak, bu yöntemi kullanmak için iPhone'unuzun İnternet'e bağlı olması gerekir. Siri'yi İnternet olmadan kullanamazsınız.

İPhone SE'de Karanlık Modu Planlama

İPhone SE'de Karanlık Modu Planlama

Koyu Mod, düşük ışıklı bir ortamda iyi kullanılsa da, istediğiniz zaman etkinleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, özelliği belirli bir saatte, örneğin her gün 19: 00-07: 00 arasında otomatik olarak etkinleştirilecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde, iPhone SE'de Karanlık Modu açmanız gerektiğini kendinize hatırlatmanıza gerek kalmaz. Programı ayarladıktan sonra, iPhone'unuzun ekranı otomatik olarak aydınlıktan karanlık moda dönecektir.

  1. İPhone Ayarlarını açın ve Ekran ve Parlaklık bölümüne gidin.
  2. Otomatik'in yanındaki düğmeyi yeşil renge çevirin. Varsayılan olarak, Karanlık Mod gün batımından gün doğumuna otomatik olarak ayarlanacaktır.
  3. Programı ayarlamak istiyorsanız, Otomatik seçeneğinin altındaki Seçenekler'e basın ve Özel Zamanlama'yı seçin. Koyu Görünüm veya Açık Görünüm seçeneklerine dokunarak zamanı ayarlayın.

Bu yöntemleri diğer iPhone modellerinde de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Windows 10 Güncellemeleri Nasıl Ertelenir?

Sonraki

Twitch akışına müzik nasıl eklenir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.