İPhone veya iPad'de Alarm Ayarlamanın En Hızlı İki Yolu

İPhone veya iPad'de Alarm Ayarlamanın En Hızlı İki Yolu

İPhone veya iPad'inizde sık sık alarm oluşturup değiştiriyorsanız, bunu Ana ekranınızda Saat uygulamasını aramak zorunda kalmadan yapmanın iki hızlı yolu vardır.

Siri ile Alarm Kurun

Siri ile Alarm Kurun

İPhone veya iPad'inizde alarm kurmanın en hızlı yolu, Siri'den bunu sizin için yapmasını istemektir.

Öncelikle, yan düğmenizi veya Home düğmesini basılı tutarak Siri'yi başlatın (veya ayarladıysanız "Hey Siri" diyebilirsiniz). Ardından, "Beni yarın sabah 9'da uyandır" gibi yüksek sesle bir komut verin. Siri, sizin için alarmı onaylayacak ve oluşturacaktır. Ayrıca, "19:46 için bir alarm oluştur" da diyebilirsiniz ve bu da işe yarar.

(Bir günden daha uzun bir süre için "alarm" ayarlamak istiyorsanız, bunun yerine bir hatırlatıcı oluşturmanız gerekir ve Siri bunu da yapabilir.)

Kontrol Merkezi Kısayoluyla Alarm Ayarlayın

Kontrol Merkezi Kısayoluyla Alarm Ayarlayın

İşte hızlı bir şekilde alarm kurmanın başka bir harika yolu: Kontrol Merkezi'nde alarm ayarlarınıza bir kısayol ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar> Kontrol Merkezi'ni ziyaret edin, ardından "Alarm" öğesini bulun ve tek bir dokunuşla "Dahil Et" listesine ekleyin.

Denetim Merkezi'ni bir sonraki açışınızda, çalar saate benzeyen bir simge göreceksiniz. Ona dokunduğunuzda, doğrudan Saat uygulamasındaki alarmlar sayfasına yönlendirileceksiniz. Çok kullanışlı.

Bonus: Kısayolları Kullanarak Alarm Ayarlayın veya Değiştirin

Bonus: Kısayolları Kullanarak Alarm Ayarlayın veya Değiştirin

Kısayollar uygulamasını kullanarak bir alarm ayarlamak veya açıp kapatmak için bir kısayol oluşturmak ve Bugün Görünümü'ndeki Kısayollar widget'ını kullanarak buna erişmek de mümkündür. Tek dezavantajı mı? Kısayolların ayarlanması yanıltıcı olabilir. Yine de, alarmları tekrar tekrar hızlı bir şekilde oluşturmanız veya etkinleştirmeniz / devre dışı bırakmanız gerekiyorsa, bu güçlü bir seçenektir.

İyi şanslar - umarım zamanında kalkarsınız!


Yazarın Diğer Yazıları

iPhone'da Portre modu nasıl kullanılır? Önceki

iPhone'da Portre modu nasıl kullanılır?

Bu hallerini hiç hatırlamadığınız ünlü oyuncular Sonraki

Bu hallerini hiç hatırlamadığınız ünlü oyuncular

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.