İPhone X'i yeniden başlatmaya zorlama


Donan, kilitlenen ya da artık ağır çalışmaya başladığını hissettiğiniz bir iPhone X'iniz varsa hard reset atarak zorla yeniden başlatabilirsiniz. İşte bunu yapmanın en basit yöntemi

Apple'ın hala en çok satılan telefonlarından biri olan iPhone X, bazı harika özellikler getirmişti. Harika bir tasarıma sahiptir ve olağanüstü performans sunar. Ancak, ekran yanıt vermiyorsa veya telefon donarsa ne yapmalı? Bu gibi durumlarda, cihazı yeniden başlatmak (kapatıp tekrar açmak) muhtemelen işe yaramaz. Telefonu zorla sıfırlamanız gerekir. Apple yöntemi eski modellerden değiştirdi ve bu yüzden size iPhone X'i yeniden başlatmaya nasıl zorlayacağımızı göstereceğiz.

İPhone X'i yeniden başlatmaya zorlama

Yanıt vermeyen ekranı veya donmuş bir telefonu düzeltmenin en basit yolu, zorla yeniden başlatma yapmaktır. Eski iPhone'larda, kullanıcıların telefonu sıfırlamak için iki tuşun kombinasyonunu basılı tutması gerekir. Şimdi Apple bunu değiştirdi. Ama endişelenmeyin, hala çok basit. Sadece üç basit adım gerektirir. İPhone X'i yeniden başlatmaya nasıl zorlanacağı aşağıda açıklanmıştır:

  1. Sesi Aç düğmesine basın ve bırakın
  2. Sesi Kısma düğmesine basın ve bırakın
  3. Son olarak, Apple logosunu görene kadar Yan düğmeye (Güç düğmesi) basılı tutun.
  4. iphone x zorla yeniden başlatma

Gördüğünüz gibi, hala oldukça basit. Ancak, Sesi Aç ve Sesi Kıs düğmesine aynı anda basmamanız gerektiğini unutmayın. Sesi Aç düğmesine basmanız ve hemen gitmesine izin vermeniz ve ardından Sesi Kısma düğmesine basıp bırakmanız gerekir. Ardından, Yan tuşa basılı tutun ve Apple logosunu gördüğünüzde bırakın.

Bu nedenle, telefonun ekranı herhangi bir noktada yanıt vermiyorsa veya telefonunuz donarsa, zorla yeniden başlatmayı deneyin. İşleri harekete geçirecek basit ama etkili bir çözümdür ve telefon tekrar eskisi gibi çalışacaktır.

Bu yöntem iPhone 11 serisinde de sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Netflix hesabınızı nasıl yeniden başlatırsınız?

Sonraki

Elon Musk Bebeğinin Adını Değiştirdi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.