AirDrop Dosyaları Nereye Gidiyor? IOS ve Mac'te Nasıl Bulunur?

AirDrop Dosyaları Nereye Gidiyor? IOS ve Mac'te Nasıl Bulunur?

AirDrop dosyalarının nereye gittiğini merak ediyorsanız artık merak etmenize gerek yok, bu dosyaları iOS ve Mac'te nasıl bulacağınızı göstereceğiz.

AirDrop, iOS ve Mac kullanıcılarının belgeleri, dosyaları, resimleri vb. yakındaki diğer iOS ve Mac kullanıcılarıyla paylaşmasına olanak tanır. Yeni bir Apple ürününüz varsa, bir iPhone diyelim ve bu özelliği kullanmaya başladıysanız, muhtemelen AirDrop dosyalarının nereye gittiğini merak ediyorsunuzdur. Artık merak etmenize gerek yok, bu dosyaları iOS ve Mac'te nasıl bulacağınızı göstereceğiz.

AirDrop dosyaları nereye gider - iOS cihazlar

Fotoğraflar tek bir yerde saklanır ve diğer dosya türleri başka yerlerde saklanır. Yeni bir fotoğraf aldıysanız, onu Fotoğraflar uygulamasında bulabilirsiniz.

PDF dosyaları veya metin dosyaları gibi diğer dosya türleri söz konusu olduğunda, bir dosya aldığınızda, dosyayı açmak için kullanılacak bir uygulama seçmeniz gerekecektir. Bunu yaptığınızda, aldığınız dosya daha sonra açabilmeniz için o uygulamaya kopyalanacaktır.

AirDrop dosyaları nereye gider - Mac

AirDrop dosyalarını Mac'inize aldığınızda, türü ne olursa olsun tüm dosyalar aynı yerde depolanır ve bu da İndirilenler klasörüdür. Bu nedenle, bir fotoğrafınız, videonuz, PDF veya metin dosyanız olsun, bunları İndirilenler klasöründe bulabilirsiniz.

İPhone Belgeleri ve Verileri Nasıl Silinir

İPhone'unuz zamanla yavaşlayabilir ve bunun ana nedenlerinden biri yığılmanın birikmesidir. Cihazınızda her türlü gereksiz şey var. Örneğin, artık kullanmadığınız birçok uygulamayı veya kaydettiğiniz ve zaten yedeklediğiniz videoları tutarsınız. Belleği tıkayabilecek ve telefonunuzu yavaşlatabilecek başka bir şey de, her uygulamanın depoladığı belgeler ve verilerdir. Burada size iPhone belgelerini ve verilerini nasıl sileceğinizi göstereceğiz.

İPhone Belgeleri ve Verileri nasıl bulunur

İPhone'unuzdaki her uygulama verileri depoluyor. Bazen belgeler ve veri boyutu küçüktür, belki sadece birkaç kb'dir. Diğer zamanlarda, belgeler ve veri boyutu küçük olmakla birlikte her şeydir ve 1 GB'ı aşabilir.

İOS söz konusu olduğunda, belgeleri ve verileri temizleyen ve silen tek bir düğme yoktur. Ayrıca, belge ve veri sayısının fazla olduğunu görürseniz, dosyaları öylece silemezsiniz. Tüm bir uygulamayı silmeniz ve ardından tekrar yüklemeniz gerekir. Kesinlikle ideal bir çözüm değil, ama yapmanız gereken bu.

Belgeleri ve verileri nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Ayarlar> Genel> iPhone Saklama Alanı'na gidin

Uygulamalar, kullandıkları depolama miktarına göre listelenecektir

İPhone Belgeleri ve Verileri nasıl bulunur

Uygulamaya dokunun ve Belgeler ve Veriler için numarayı görün

Birkaç yüz kb görürseniz, hiçbir şey yapmanız gerekmez

500 MB veya daha fazla MB görürseniz, uygulamayı silmeli ve yeniden yüklemelisiniz.

İPhone Belgeleri ve Verileri nasıl silinir?

İPhone belgelerini ve verilerini silmenin tek yolu uygulamayı silmektir.

Uygulamayı doğrudan iPhone depolama alanından silebilirsiniz.

İPhone Belgeleri ve Verileri nasıl silinir?

Ana ekrana giderek de uygulamayı silebilirsiniz. Silmek istediğiniz uygulamayı bulun, hafifçe dokunup titreyene kadar basılı tutun. X düğmesine tıklayın ve silmek istediğinizi onaylayın.


Yazarın Diğer Yazıları

Telegram Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Önceki

Telegram Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

Android Telefonunuzu Daha Az Sinir Bozucu Yapmanın 9 Kolay Yolu Sonraki

Android Telefonunuzu Daha Az Sinir Bozucu Yapmanın 9 Kolay Yolu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.