Amazon Prime Video'da İzleyebileceğiniz En İyi 5 Film - 2


Bu akşam ne izleyeceğinizden emin değil misiniz ? Hazır Amazon Prime ülkemize kadar gelmişken, biz de platformda ki en iyi filmleri derleyelim dedik.

Amazon Prime Video'da gezerken, çokça Amazon Original içeriği ile karşılaşıyorsunuz. Bunlardan bazıları iyi çıkabilir bazıları kötü ama aralarında gözünüzden kaçmış olabilecek bazı mücevherler bulunuyor.

İşte tam da bu nokta da Amazon Prime Video'da İzleyebileceğiniz En İyi 5 Film isimli galerimizin ikincisi ile karşınızdayız.

İyi seyirler...


1
Cold War
Farklı geçmişlere ve mizaçlara sahip iki aşığı konu alan Pawel Pawlikowski'nin tarihi draması, İkinci Dünya Savaşı sonrası Polonya'sında geçiyor. Zula, köylü gibi davranan, hırslı ve genç bir şarkıcıdır, Wiktor ise devlet destekli bir müzik topluluğu için seçmeler düzenleyen bir caz müzisyeni. Politik anlatımı zarif bir şekilde ele alan ve keskin siyah-beyaz görselleriyle akıllara kazınacak bir yapım Cold War. 88 dakikalık, görkemli, tutkulu ve neredeyse imkânsız bir aşk hikâyesi için Cold War’dan başka bir filme bakmaya gerek yok.

2
Paterson
Tescilli Jim Jarmusch tarzındaki bu sade indie film, farklı bir mizah anlayışıyla normal yaşamın ince ayrıntılarını yakaladığımız bir bakış açısı sunuyor. Film, bir hafta boyunca, yolcuların konuşmasını dinleyen, köpeğini yürüyüşe götüren ve yerel barında biralar için mola veren Paterson adlı bir otobüs şoförü ve şairi konu alıyor. Bir New Jersey kasabasında yaşayan kendine özgü karakterlerle bezenmiş Paterson, kişisel aksaklıkları ve bunların etrafına örülen yeni yolları araştırarak hayata akıllıca bir bakış sunuyor.

3
Late Night
Mindy Kaling’in yazıp ve aynı zamanda başrolünde oynadığı Late Night, reytingleri düşmekte olan bir haber programı sunucusunu konu alıyor. Sunucu, burnu havada erkek yazarların otoritesini sarsması için Hint kökenli bir kadın yazar tutar. Asla vaaz veren bir tonda ilerlemeyen Late Night, The Devil Wears Prada'nın ipuçlarını taşıyan oldukça hareketli bir komedi filmi. Sadece bu bile filmi izlemek için sağlam bir neden.

4
Manchester by the Sea
Amazon’un sizi kalbinizden vuracak ilk büyük ve prestijli filmine hazır olun. Hayatı boyunca trajik kayıplar yaşayan bir adam, genç yeğeninin koruyucu ailesi haline gelir. Lee Chandler'ın hikâyesi, Michelle Williams’ın muazzam performansı ile birlikte güçleniyor. Manchester by the Sea, sizi duygusal anlamda sarsabilecek hikâye anlatımı ile tekrar tekrar hatırlayacağınız bir film olmaya aday.

5
The Handmaiden
The Handmaiden hakkında güzel şeyler duymuş olsanız bile, hiçbir şey sizi bu zarif Güney Kore filminin keskin dönüşlerine hazırlayamaz. Erotik-Psikolojik Gerilim olarak sınıflandırılan, The Handmaiden, muhtemelen ebeveynlerle birlikte izlemekten kaçınmanız gereken açık sahneler içeriyor. Hikâye, zengin eşini evlendikten sonra bir akıl hastanesine göndermeye çalışan bir dolandırıcıyla başlar. Ancak hizmetçisi olarak gördüğümüz yankesici ortağı plandan sapar. Parasite sayesinde Güney Kore filmlerine giriyorsanız, The Handmaiden mutlaka izlenmeniz gereken yapımlardan bir tanesi.

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Markaya, fiyata veya özelliklere göre akıllı telefon nasıl seçilir?

Sonraki

Cem Yılmaz merakla beklenen dizi projesini açıkladı: Komik ve hızlı olacak

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.