Android 11 Beta 2.5 Güncellemesi Kullanıcılar İçin Yayınlandı

Android 11 Beta 2.5 Güncellemesi Kullanıcılar İçin Yayınlandı

Google firması yakın bir zamanda Android 11 Beta sürümünü bazı cihazlarda test etmek için yayınlamıştı. Gelen geri bildirimler doğrultusunda, Android 11 Beta sürümüne ek 2.5 güncellemesi yayınlanarak hatalar giderildi.

Google firması tarafından geliştirilen Android 11 güncellemesi yakın bir zamanda Beta güncellemesi almıştı. Bazı akıllı telefonlar için gönderilen güncelleme kullanıcıları tarafından beğenilmişti. Android platformunda çalışmalar tüm hızıyla devam ettiği bildirildi.

Google'ın Eylül ayı başında Android 11 için tam bir kararlı sürüm sunması gerekiyor ve şu ana kadar birçok hata mevcut olduğu tespit edildi. Birçok beta testi kullanıcısı, Android platformun önceki sürümlerine göre, daha duyarlı olduğu, hataların çeşitli güncellemeler ve yamalar ile gidirildiğini söyledi.

Android 11 Beta için yayınlanan güncellemeler uzun bir liste halinde gönderiliyor. Google Android 11 Beta için, sistemde bir iyileştirme ile yeni bir yama gönderme başladı. Google, Android 11 Beta 2.5 güncellemesi kullanıcıları için indirilebilir hale getirdiğini açıkladı.

Android 11 Beta 2.5, Birçok Hata Düzeltmesi İle Piyasaya Sürüldü 

Android 11 Beta 2.5, Birçok Hata Düzeltmesi İle Piyasaya Sürüldü 

Bu düzeltme eki, Pixel aygıtlarının yaşadığı bazı sorunları giderir. Bu sefer en büyük sorun, Pixel 4'te bulunan ekranla ilgiliydi. Bazı kullanıcılar, parlaklık ortalamanın altında olduğunda ekran titriyordu. Bu sorunu çözmenin yanı sıra Google, başka düzeltmelerin bir listesini de sundu. Bunlardan bazıları:

  • Bir kullanıcının VoIP araması yaptıktan sonra uygulamalarda ses duymasını veya kaydetmesini engelleyen sorunlar düzeltildi.
  • Bir kullanıcı ekranın üstünden aşağı doğru kaydırdığında bildirim çekmecesi bazen görünmüyordu düzeltildi.
  • Ekran düşük parlaklık seviyesine ayarlandığında ekran bazı cihazlarda titremiyordu düzeltildi.
  • Aygıtların aralıklı olarak yeniden başlatılmasına neden olabilecek çeşitli sorunlar düzeltildi. 
  • Gezinme çubuğu artık cihazın yeniden başlatılması gibi normal şekilde görüntülenmediği durumlarda görünmez.
  • Birden fazla Android 11 güncellemesi alan bazı Pixel 4 / XL cihazların artık Android 10'a OTA alması engellenmiyor. 
  • Kamera uygulaması kullanılırken bazen video kaydı kesintiye uğramaz. 
  • Dialer uygulaması artık hoparlörü bazen varsayılan ses cihazı olarak kullanmıyor. 
  • Mesajlar uygulamasında, RCS sohbet özellikleri artık bazen Bağlanma durumunda takılı kalmıyor.

Eğer isterseniz Android 11 Beta 2.5 güncellemesini belirttiğimiz cihazlar için şimdi indirebilirsiniz. Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL için kullanılabilir.

Android 11 Kararlı Sürümü Muhtemelen 8 Eylül'de Yayınlanacak

Şimdiye kadar, Android 11 kullanıcılar ve geliştiriciler için yalnızca beta durumunda kullanılabilir, ancak bu işletim sisteminin son sürümünün yayınlanması için çok fazla zaman kalmadığı söyleniyor. Google geliştiricileri için YouTube kanalında yayınlanan videoya bakıldığında, Android 11'in kararlı sürümü 8 Eylül'de yayınlanacak.

Android 11 Kararlı Sürümü Muhtemelen 8 Eylül'de Yayınlanacak

Geçen yıl, Eylül 2019'un ilk Salı günü, Android 10 piyasaya sürüldü. Dolayısıyla Google geleneğini bozmayacak gibi gözüküyor. Eylül ayının başlarında Android 11'in son sürümünün piyasaya sürülmesi ve tüm cihazların bu güncellemeyi alacak duruma gelmesi önemli bir yenilik olacak.

Ayrıca bir konuyu belirtmek gerektiğini düşünüyorum. Android 11 güncellemesi yayınlandıktan hemen sonra, sistemi ilk alacak akıllı telefonlar, şirketin kendi Google Pixel cihazlardır. Diğer marka cihazlar ise güncellemesi en kısa zamanda alacaktır.


Yazarın Diğer Yazıları

Huawei Bu Yıl 74 Milyon 5G Akıllı Telefon Üretecek! Önceki

Huawei Bu Yıl 74 Milyon 5G Akıllı Telefon Üretecek!

LinkedIn geçici olarak nasıl devre dışı bırakılır Sonraki

LinkedIn geçici olarak nasıl devre dışı bırakılır

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.