Huawei Bu Yıl 74 Milyon 5G Akıllı Telefon Üretecek!

Huawei Bu Yıl 74 Milyon 5G Akıllı Telefon Üretecek!

Büyük teknoloji firmaları 5G özelliğine sahip akıllı telefonları ile piyasada yer edinmeye çalışıyor. Yayınlanan rapora göre, bu yıl Huawei 74 milyon 5G'li akıllı telefon satarak liderliğini korumak istiyor. Tabi bu alanda rekabet, Apple firması ile olacağı söyleniyor.

Pazar araştırması firması TrendForce'a göre, 5G akıllı telefonun gelişimi oldukça büyüme gerçekleştirdi. 5G teknolojisi büyük bir oranda Çin pazarında dönüyor. Çinli büyük teknoloji firmaları 5G alt yapısına büyük bir önem veriyor. Birçok yeniliğin AR-GE'si artık Çin pazarında yapılıyor.

Bu durum, Çin hükümetinin 5G ticarileştirme çabalarının agresif doğası nedeniyle mümkün olduğu söyleniyor. 2020'nin ilk yarısından itibaren, Çinli markalar küresel 5G akıllı telefon pazarının yaklaşık % 75'ini işgal ediyor. 

Bununla birlikte, Apple firması bu yıl 5G akıllı telefon oyun alanına katıldığında bu rakam önemli ölçüde azalacağı söyleniyor. Araştırma firmasının tahminine göre, bu yıl 5G akıllı telefonlar 200 milyon üretimi aşacak. TrendForce, özellikle bu yıl 235 milyon 5G telefon olacağını ve pazarın, % 18.9'u 5G teknolojisine ulaşacağını söyledi.

Pazar araştırması firması TrendForce'a göre, <a href='/huawei/'>Huawei</a> 5G pazarında birinci sırada yer alıyor.

Tabii ki, bunların iyi bir kısmı Çinli üreticilerden gelecek. Huawei, bu yıl tahmini 74 milyon 5G akıllı telefonla listenin başında yer alacağı bildirildi.

Huawei 5G telefonların çoğu Çin ve komşu bölgelerde satışa sunulacak. ABD'nin yaptırımlarının etkisi nedeniyle, Huawei'nin cihazları Çin dışında istenmiyor. Çünkü hayati bir araç olan Google Mobil Hizmetleri ile gelmiyorlar. 

Neyse ki Huawei için, Çin akıllı telefon pazarı dünyanın en büyük pazarılarından biridir. Ayrıca, Huawei'nin pazarda sıkı bir takipçi kitlesine sahiptir. Bu nedenle telefon satışları hala iyi gidiyor.

Huawei Bu Yıl 74 Milyon 5G Akıllı Telefon Üretecek!

Pazar araştırması firması TrendForce'a göre, Huawei 5G'li 74 Milyon telefon üretecek!

Apple'a gelince, TrendForce, bu yıl yaklaşık 70 milyon 5G birimi ile Huawei'nin ikinci sırada yer alacağına inanıyor. Ancak, firmanın belirli kriterler devreye girerse Apple'ın satışlarının daha düşük olabileceğine inanmak için nedenleri var. 

Apple için her zamanki gibi, fiyatlandırmaya odaklanıyor. TrendForce, “5G işlevleri akıllı telefonların üretim maliyetini buna göre artıracak. Apple, bu ilave maliyeti doğrudan iPhone 12 serisinin perakende fiyatlarına yansıtmaya karar verirse, tüketicilerinin satın alma istekliliğini düşürebilir. ” Açıkçası, bu iPhone 12 serisinin satış performansını olumsuz etkileyecektir.

Herkes Samsung'un listede kaçıncı sırada olacağını merak ediyor. Ancak, Samsung birinci değil, üçüncü olarak listede yerini alacağı söyleniyor.

Son zamanlarda, şirketin Çin pazarında bazı aksilikleri oldu. Huawei'nin son zamanlarda dünyadaki en büyük 5G akıllı telefon markası olmasının nedeni budur. Samsung bu yıl yaklaşık 29 milyon 5G akıllı telefon satmayı başaracak.

Bu, Huawei ve Apple'dan önemli ölçüde daha düşük bir oran olacak. Bununla birlikte, pazar payı rekabete girecek kadar istikrarlı olacaktır.

Tabi tabloda başka Çinli üreticiler de mevcuttur. İlk 6'da teknoloji üreticileri; Vivo, OPPO (OnePlus, OPPO ve Realme dahil) ve Xiaomi mevcut olacak. Bu markalar son zamanlarda Huawei'nin gölgesinde kaldığı söyleniyor. Huawei artık yüksek değerli akıllı telefonları ile ön plana çıkıyor. 

Bu yıl Vivo'nun 21 milyon 5G akıllı telefon satması bekleniyorken, Oppo ve Xiaomi sırasıyla 20 milyon ve 19 milyon 5G telefon satacak. Bakalım önümüzdeki yılda Huawei bu performansını doğru bir şekilde kullanabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.


Yazarın Diğer Yazıları

Xiaomi, Bütçe Dostu Poco C3 Akıllı Telefonu Piyasaya Sürecek! Önceki

Xiaomi, Bütçe Dostu Poco C3 Akıllı Telefonu Piyasaya Sürecek!

Android 11 Beta 2.5 Güncellemesi Kullanıcılar İçin Yayınlandı Sonraki

Android 11 Beta 2.5 Güncellemesi Kullanıcılar İçin Yayınlandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.