Android 12 Güncellemesi İle Aynı Anda İki Ekran Kullanılabilecek!


Google firması tarafından piyasaya sürülmesi beklenen Android 12 güncellemesi, kullanıcıları için yeni özellikleri test etmeye başladı. Android 12'nin bölünmüş ekran teknoloji ile aynı anda iki ekran kullanımı daha da kolaylaşmış olacak!

Google firması, Android 12 güncellemesi için ilginç yenilikler hazırlıyor. Bunlar arasında; Wi-Fi şifrelerini aktarma ve sınırlı ağ modu gibi yeni özellikler ile kullanıcılarını memnun etmek istiyor.

Ancak bunlardan daha önemlisi, bölünmüş ekran çoklu görev modunu yenileyerek kullanıcıların hizmetine sunmak için çalışmalar başladı. Bu modda, iki uygulamayı aynı anda (bazen daha fazla) görüntüleyebilir ve bunları aynı anda kullanabilirsiniz. Bu özellikle büyük ekranlı akıllı telefonlarda kullanışlıdır.

Birkaç uygulamayı aynı anda kullanmak için, uygulamalardan birini açmanız ve ardından son uygulamaların görünümünü kullanarak bu uygulama için bölünmüş ekran modunu etkinleştirmeniz ve ikinci uygulamayı seçmeniz gerekir. Ancak daha öncesinde kullanıma sunulan bu özellik pek kullanışlı bir hal almadı ve Samsung, LG ve Microsoft gibi üreticiler alternatiflerini sundu.

<a href='/android/'>Android</a> 12 Güncellemesi İle Aynı Anda İki Ekran Kullanılabilecek!

Android 12 Güncellemesi İle Aynı Anda İki Ekran Kullanılabilecek!

9to5Google'a göre Google bu özelliği Android kullanıcıları için daha kullanışlı bir hale getirmek istiyor. Uygulama Çiftleri adı verilen tamamen yeniden tasarlanmış bir bölünmüş ekran modu hazırlıyor. Yapılan yenilik sayesinde en son uygulamalara göz atarken, Uygulama Çiftleri bir çift uygulamayı tek bir görev olarak ele almanızı sağlıyor.

Böylece kullanıcı, sıklıkla kullandığı iki uygulamayı eşleştirebilir. Ardından, diğer uygulamalarla çalıştıktan sonra bunları kolayca ulaşabilir veya geri dönebilir. 9to5Google, işlevi çalışırken göstermek için özelliğin nasıl görünebileceğine dair bir model oluşturdu.

<a href='/android/'>Android</a> 12 Güncellemesi İle Aynı Anda İki Ekran Kullanılabilecek!

Akıllı Telefonları Android 12 Yükseltmek Çok Daha Kolay Olacak!

Google şu anda yeni mobil platformu Android 12'nin lansmanı hız kesmeden hazırlıklarına devam ediyor. Bu arada, onunla ilgili ayrıntılar web'de sızmaya başladı.

Bu kez, mobil geliştirici topluluğu XDA Developers meraklıları, AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) kodunu derinlemesine inceleyerek gelecekteki güncellemenin özelliklerinden birini buldular. Android 12'nin ilk geliştirici önizlemesi Şubat ayında başlayacak.

Google Play Store'un aracılığıyla Android kullanıcılarının uygulamaları güncellemesini çok daha kolay hale gelecek. Uygulamaları Play Store aracılığıyla güncellemek teknik olarak bazı kullanıcılar için bir rutin olduğundan, Play Store üzerinden güncelleme OTA güncellemelerinden bile daha kolay olacak. 

Google kullanıcılarına, Android güncellemeleri için daha kolay bir seçenek sunmak istiyor. Google, Android güncelleme yöntemini iyileştirmek için App Pairs özelliğini başlatması bekleniyor. Android 12'de işletim sistemi güncellemesi daha kolay olabilir.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Oyun bilgisayarı satın alırken önemli olanlar (ve olmayanlar) nelerdir?

Sonraki

TAŞ GİBİ MEKANİK KLAVYE | Asus Tuf Gaming K3 İnceleme

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.