Apple, Çalışanları Ve İşitme Engelliler İçin Özel Maskeler Geliştirdi!

Apple, Çalışanları Ve İşitme Engelliler İçin Özel Maskeler Geliştirdi!

Apple, çalışanlarının sağlığını korumak ve işitme engelli müşterilerini daha iyi anlamak adını iki tip yeni, Apple yüz maskesi tasarladı. Gelin teknolojinin geliştirdiği maskeleri inceleyelim!

Teknoloji devlerinden Apple firması, her daim yeniliklere sahip olmayı ve öncülük etmeyi seviyor. Şirket akıllı telefonlarını piyasaya güvenle sürerken aynı zamanda kendi sağlını ve personelinin sağlığını düşünüyor. Apple, dünyanın geri kalanı gibi, çalışanlarının ve müşterilerinin güvenliğini sağlamak için çabalıyor ve bu nedenle en iyi korunma yöntemlerini geliştirmek için gayret gösteriyor.

Bloomberg yayınladığı bir habere göre, Apple çalışanlarını korumak ve geleceğe daha umutla bakabilmek adını iki tür yüz maskesi modeli geliştirdi. Tabi ki maske modeli denilince sadece renk seçeneği alğılanmasın, tasarlanan bu iki maske, farklı özelliklere sahip ve çalışanlar için tam koruma sağlayacak durumdadır.

Apple, İşitme Engelliler İçin Şeffaf Yüz Maskesi Geliştirdi.

Apple, Çalışanları Ve İşitme Engelliler İçin Özel Maskeler Geliştirdi!

Apple teknolojisi ile geliştirilen ve bunlardan biri olan, "Clear Mask" tamamen şeffaf bir görüntüye sahiptir. Amacı, işitme engelli ve işitme güçlüğü çeken kişilerin mağaza çalışanlarıyla iletişim kurmasına yardımcı olmaktır. Göründüğü gibi ilk yüz maskesi, sadece kişinin sağlığını korumak için üretilmemiş, yüz maskesi aynı zamanda engelli bireylerle iletişim sağlanmasını sağlayarak birçok işlevi kendisinde barındırıyor. Ek olarak, Apple bu yüz maskesini geliştirirken, Washington Üniversitesi Gallaudet destek aldığını açıklamıştır.

Apple, Çalışanları Ve İşitme Engelliler İçin Özel Maskeler Geliştirdi!

Apple, Çalışanları İçin Özel Maske Geliştirdi

Çalışanlar için üretilen diğer yüz maskesi; özenle seçilmiş malzemeden imal edilmiş, teknolojik tasarıma sahip, üç katmanlı bir maske olacaktır. Apple Face Mask, iPhone ve iPad'de çalışan aynı mühendis ve endüstriyel tasarımcı ekipleri tarafından geliştirildi. Havadaki zararlı partikülleri filtreleyerek kullanıcıların sağlığını en üst seviyeye çıkartacak maskeler, tamamen Apple tasarımı ve geliştirmesi olacak.

Ayrıca aksesuar, kullanıcının burnunu ve ağzını güvenli bir şekilde kapatacaktır. Apple mühendislerinin tasarladığı yüz maskelerinin kayışları her kişiye uyacak şekilde ayarlanabilir olacak. 

Apple, Çalışanları Ve İşitme Engelliler İçin Özel Maskeler Geliştirdi!

Ayrıca malzemeler, güvenlikten ödün vermeden maskenin 5 defaya kadar yıkanmasına ve tekrar kullanılmasına imkân verecektir. Apple çalışanları yüz maskesini iki hafta içinde temin edebilecekler ve daha sonrasında müşterilerin kullanması içinde, perakende mağazalarında satışa sunuabileceği dillendiriliyor. 

Bir konuda daha hatırlatma yapmak gerekirse, Apple daha öncede milyonlarca kişiye N95 tipi yüz maskesi bağışladı. Şirket coronavirüs ile mücadele kapsamında birçok bağışda bulunmuştur. Şirket bu tasarladığı yüz maskelerini bağış yolu ile mi kullanıcılara ulaştıracak, yoksa perakende mağazalarında mı satacak? Bunu ilerleyen zamanda göreceğiz.


Yazarın Diğer Yazıları

Huawei EMUI 11 Güncellemesi, 50'den Fazla Cihazı Kapsıyor! Önceki

Huawei EMUI 11 Güncellemesi, 50'den Fazla Cihazı Kapsıyor!

iPhone 12 Pro / Pro Max'ın Görüntüleri İlk Kez Yayınlandı Sonraki

iPhone 12 Pro / Pro Max'ın Görüntüleri İlk Kez Yayınlandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.