iPhone 12 Pro / Pro Max'ın Görüntüleri İlk Kez Yayınlandı

iPhone 12 Pro / Pro Max'ın Görüntüleri İlk Kez Yayınlandı

Apple firmasının uzun zamandır beklenen akıllı telefonu, iPhone 12 serisi yakın zamanda kullanıcılarına sunulacağı söylenmesine rağmen, net tarihi belli değildir. Serinin en önemli parçalarından olan iPhone 12 Pro / Pro Max'ı anlatan görüntüler Twitter aracılıyla sızdırıldı.

Apple firmasının en çok beklenen modellerinden olan iPhone 12 Pro hakkında yeni bir paylaşım yapıldı. Apple_idesigner takma adlı bir Twitter kullanıcısı, gelecek hafta yapılacak tanıtımda yer almayacak, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max hakkında bir görsel yayınladı.

Bu görüntüler en son söylentiler ve sızıntılarla uyumlu olduğu ortadadır. Bu nedenle Ekim ayında iPhone 12 serisi cihazları görme ihtimalimiz çoğalmaktadır. İPhone 12 Pro (ve aslında tüm iPhone 12 serisi) birinci nesil iPhone 4 veya iPhone SE ile karşılaştırılıyor. Daha çok kasa benzerliği ön plana çıkıyor.

Ancak yeni modelde ana sayfa düğmesi yeri olmayacak ve kamera ve flaş modülleri için deliklere ek olarak lidar için küçük bir kesik ile çoklu sensörlere sahip olacak.

Apple'ın Eylül Sunumunda iPhone 12 Serisi Akıllı Telefonlar Olmayacak!

iPhone 12 Pro / Pro Max'ın Görüntüleri İlk Kez Yayınlandı

Apple, 15 Eylül'de yeni ürünlerin sunumunu onayladı. Ancak bu ürünlerin listesini açıklamadı. Gelen birçok yorumdan anlayacağımız gibi iPhone 12 serisi Eylül ayından gelmeme ihtimali yüksektir.

Ayrıca ünlü teknoloji editörlerinden Jon Prosser'e göre, “iPhone 12 de dahil olmak üzere birçok cihaz Eylül ayında tanıtılmayacak. Büyük ihtimalle iPhone 12 serisi akıllı telefonlar Ekim ayında kullanıcılarına ulaşacak.” Şeklinde bir açıklama yaptı.

Teknoloji editörlerinden Jon Prosser'e göre, iPhone 12 serisi Ekim ayında gelecek!

 Apple'ın Eylül Sunumunda iPhone 12 Olmayacak

Aslında, etkinlikte sadece dört yeni ürün olacak. Watch SE, iPad Air 4 ve ucuz bir iPad 8 olarak anılan Apple Watch Series 6 ve Apple'ın bütçe akıllı saatleri mevcut olacak. Eylül sunumunda bulunmayacak cihazlar şöyle olduğu tahmin ediliyor; Tam boyutlu AirPods Studio kablosuz kulaklık yok ve ne yazık ki iPhone 12 serisi akıllı telefonlar yok.

Söylentilere göre, iPhone 12'nin sunumu daha sonra gerçekleşecek, Apple iPhone 12 serisi cihazların siparişleri, 15-16 Ekim (söylentilere göre) tarihlerinde başlayacak ve bir hafta içinde satışa sunulacak.

John Prosser'in güvenilir bir teknoloji editörü olduğunu hatırlatmakta fayda var. Örneğin, modelin ana özelliklerini doğrulayan iPhone 12 Pro arayüzünün ekran görüntülerini ilk yayınlayan kişi olmuştu. 

Apple, iPhone 12'nin Seri Üretimine Çoktan Başladı

Apple, iPhone 12'nin Seri Üretimine Çoktan Başladı.

Apple sunumuna birkaç gün kaldı ve şirket şuan Eylül sunumuna hazırlanıyor. Yeni bilgilere göre Apple, iPhone 12 serisinin seri üretimine şimdiden hazır durumda ve şirket ayrıca iPhone 12'yi Eylül sonunda veya Ekim başında satışa çıkarmayı planlıyor. 

Apple, yeni verilere göre yılsonuna kadar tüm fabrikalarından 80 milyona kadar 5G iPhone'a sahip olmayı planlıyor. Geri kalanı 2021'in başında üretilecek. Söylentilere göre 80 milyon üretilecek iPhone 12 serisi akıllı telefonların, %40'ı iPhone 12 Max olacak.

Tedarik zinciri başkanına göre Apple, gecikmeleri birkaç aydan birkaç haftaya indirmeyi başardı. Bazı iPhone 12 modellerinin son montajı Ekim ayı başında gerçekleşecek.

Ek olarak, Apple gelecekteki iPad'lerin üretimini artırdı. 27 milyona kadar birimin, Eylül ve Aralık ayları arasında gönderileceği bildirildi. Bazı söylentilere göre Apple'ın 2021'de iPhone SE'nin yeni bir sürümünü planladığını söylüyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Apple, Çalışanları Ve İşitme Engelliler İçin Özel Maskeler Geliştirdi! Önceki

Apple, Çalışanları Ve İşitme Engelliler İçin Özel Maskeler Geliştirdi!

Samsung, Galaxy Tab S6 İçin One UI 2.5 Güncellemesini Yayınlıyor Sonraki

Samsung, Galaxy Tab S6 İçin One UI 2.5 Güncellemesini Yayınlıyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.