Apple; Yeni Seri HomePod Akıllı Hoparlörü Piyasaya Sürecek!

Apple; Yeni Seri HomePod Akıllı Hoparlörü Piyasaya Sürecek!

Hoparlör pazarında iyi bir kitleye ulaşan HomePod akıllı hoparlörler, 2023'ün sonunda veya 2024'ün başlarında yeni seri olarak piyasada yerini alacak!

Apple, bazı tasarım değişikliklerine rağmen orijinal HomePod'u yeniden sunmaya hazırlanıyor.

Apple'ın 2023'ün başlarında yeni bir HomePod mini akıllı ev hoparlörüyle birlikte orijinal HomePod'unu yeni bir modelini geri getirmesi bekleniyor.

Analistler Mark Gurman ve Ming-Chi Kuo, Apple'ın 2023'ün ilk çeyreğinde orijinal ve daha büyük HomePod'u yeniden piyasaya sürmesinin muhtemel olduğunu iddia ediyor.

Apple analistleri Mark Gurman ve Ming-Chi Kuo, gelecek yılın tahminini yapıyor.

Apple; Yeni Seri HomePod Akıllı Hoparlörü Piyasaya Sürecek!

Apple; Yeni Seri HomePod Akıllı Hoparlörü Piyasaya Sürecek!

Apple'ın ayrıca, HomePod'u Apple TV ve FaceTime kamera ile birleştiren bir cihaz da dahil olmak üzere diğer birkaç "Home" ürünü üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Kuo'ya göre, akıllı hoparlörler "şüphesiz ev ekosisteminin temel unsurlarından biri haline geleceğini söylüyor." Bu nedenle son dönemde ev teknolojileri üzerine bir atılım yapmayı planlıyorlar. 

Apple, HomePod'u satmayı bıraktıktan sonra, HomePod Mini'nin satışları devraldı ve geçen yıla göre yüzde 29 artarak 4,5 milyonun biraz altında satılan yeni HomePod Mini, ilk yılın en çok satan hoparlörü oldu.

Apple; Yeni Seri HomePod Akıllı Hoparlörü Piyasaya Sürecek!

Analist ayrıca teknoloji devinin maliyet yapısını düşürmek amacıyla Apple TV set üstü kutusunun yeni bir versiyonunu geliştirdiğini tahmin ediyor.

Apple Watch, AirPods ve HomePods'u içeren giyilebilir/ev/aksesuarlar, Apple'ın 2. çeyrek kazancında yaklaşık yüzde 8 düşerek 8,8 milyar dolardan 8,1 milyar dolara düştü.

HomePod'un bir sonraki yılın başlarında gelmesi beklenen ek akıllı "Home" ürünlerinin 2023'ün sonlarında veya 2024'ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Son Kale Yıkıldı! Steam Oyunlarına Zam Gelmeye Başladı Önceki

Son Kale Yıkıldı! Steam Oyunlarına Zam Gelmeye Başladı

iPhone 14 Lansmanı ile İlgili Yeni Gelişmeler Var Sonraki

iPhone 14 Lansmanı ile İlgili Yeni Gelişmeler Var

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.