iPhone 14 Lansmanı ile İlgili Yeni Gelişmeler Var

iPhone 14 Lansmanı ile İlgili Yeni Gelişmeler Var

Apple yeni iPhone 14 serisini önümüzdeki ay piyasaya sürmesi bekleniyor, ancak son raporlar şirketin tedarik sorunlarıyla karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor.

Apple yeni nesil iPhone'larını piyasaya sürmeye hazırlanırken, yeni bir rapor, teknoloji devinin yaklaşmakta olan iPhone 14 serisinin tedarik zincirinin mevcut jeopolitik gerilimlerden dolayı etkileneceğini söylüyor.

Analist Ming-Chi Kuo Twitter üzerinden, "iPhone 14 modellerinin tedarik zinciri üzerinde hiçbir etkisi olmadığını" söyledi.

Kuo, "Son zamanlarda bazı yatırımcılar, iPhone 14 modellerinin seri üretim ve sevkiyat takviminin jeopolitikten etkilenebileceğinden endişe duysa da son anketim şu anda iPhone 14 modellerinin tedarik zinciri üzerinde herhangi bir etki olmadığını gösteriyor." Dedi.

iPhone 14 Lansmanı ile İlgili Yeni Gelişmeler Var

iPhone 14 Lansmanı ile İlgili Yeni Gelişmeler Var

Geçen haftalarda yayınlanan raporda, yaklaşmakta olan iPhone 14'ün Çin ve Tayvan arasındaki artan gerilim nedeniyle büyük olasılıkla erteleneceğini söylüyordu.

Bu durumda, iPhone 14 serisinde büyük bir gecikmeye neden olabileceği söyleniyordu.

Apple ürünlerinin büyük bir çoğunluğu Çin'de üretilmektedir. Apple bu durumun önüne geçebilmek ve Çin ile yaşanacak olumsuz durumda üretime devam edebilmek için alternatif üretim alanları bulmaya karar vermişti. 

Apple markası, Foxconn şirketi üzerinden Hindistan'daki iPhone üretim tesisinde yeni 6.1 inç iPhone 14'ü 2022'nin ikinci yarısında üreteceğini ve Çin ile neredeyse aynı anda göndereceğini belirtti.

iPhone 14 Lansmanı ile İlgili Yeni Gelişmeler Var

Bu arada önde gelen analist, AirPod'ların 2023'te USB-C şarj kutuları alacağını da tahmin etti.

"Apple'ın 2023'te tüm AirPods modelleri için USB-C özellikli şarj kutularını piyasaya süreceğini tahmin ediyorum. Ancak 2H22'de piyasaya sürülen yeni AirPods Pro 2'nin şarj kutusu Lightning'i desteklemeye devam edebilir." Dedi.

Temmuz ayında bir rapor, ikinci nesil Apple AirPods Pro'nun muhtemelen herhangi bir fitness izleme özelliği içermeyeceğini ve sıcaklık veya kalp atış hızı algılama ile gelmediğini söyledi.

Apple cihazının gelecek sürümü, ses deneyimini geliştirmeye daha fazla odaklanacak gibi görünüyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Apple; Yeni Seri HomePod Akıllı Hoparlörü Piyasaya Sürecek! Önceki

Apple; Yeni Seri HomePod Akıllı Hoparlörü Piyasaya Sürecek!

Epic Games'te Bu Hafta 32 TL Değerindeki Oyun Ücretsiz Oldu Sonraki

Epic Games'te Bu Hafta 32 TL Değerindeki Oyun Ücretsiz Oldu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.