Apple, iPhone 13'teki Pil Kapasitesini Önemli Ölçüde Artıracak!

Apple, iPhone 13'teki Pil Kapasitesini Önemli Ölçüde Artıracak!

Apple firmasının piyasaya süreceği iPhone 13 serisinde pil kapasitesinin önemli ölçüde artacağı bildirildi. Ayrıca bu seride, Apple A15 Bionic yonga seti kullanılması için çalışmalar hızlandı.

Apple firması tarafından piyasaya sürelecek iPhone 13 hakkında birçok yeni bilgi gelmeye devam ediyor. Yeni gelen bilgiye göre şirket, amiral gemisi iPhone 13 serisinin mevcut iPhone 12'den çok daha fazla pil kapasitesi alacağı sızdırıldı.

Digital Chat Station, tarafından ortaya atılan sızıntı, cihazın pil kapasitesini ortaya çıkarmış gibi gözüküyor. Gelen bilgide, iPhone 13 Pro Max, selefine kıyasla pil kapasitesinde en önemli artışa sahip olan cihaz olarak ön plana çıkacak.

Apple'ın bu sonbaharda dört iPhone 13 serisi akıllı telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor. Digital Chat Station'a göre, en küçük iPhone 13 mini, 2406 mAh pil alacak. Daha büyük iPhone 13 ve 13 Pro, 3.095 mAh pile sahipken, en büyük iPhone 13 Pro Max, kullanıcılara 4.352 mAh pil sunacak. 

Mevcut iPhone'lara gelince, en küçük iPhone 12 mini'de 2227 mAh pil, iPhone 12 ve 12 Pro'da 2775 mAh pil bulunur ve iPhone 12 Pro Max, kullanıcılara 3687 mAh pil kapasitesi sunmaktadır.

Apple, iPhone 13'teki Pil Kapasitesini Önemli Ölçüde Artıracak!

Apple, iPhone 13'teki Pil Kapasitesini Önemli Ölçüde Artıracak!

Analist Ming-Chi Kuo açıklamasında, Mart ayında iPhone 13 serisinde önemli bir pil kapasitesini artışı sağlayacağını bildirmişti. Bu durumun, akıllı telefonların daha kompakt bir iç düzene sahip olması ile mümkün olacağını bildiriyor.  

Veriler doğruysa, iPhone 13 kullanıcıları pil ömründe muazzam bir artış bekleyebilir. Çünkü LTPO OLED ekranların yanı sıra Apple A15 yonga seti gibi güç tasarrufu sağlayacak etkenlere destek olacak yenilikler sunulacak.

Apple, iPhone 13'teki Pil Kapasitesini Önemli Ölçüde Artıracak!

Tayvanlı TSMC Şirketi iPhone 13 Serisi İçin Apple A15 İşlemciler Üretecek!

Tayvanlı yarı iletken üreticisi TSMC, iPhone 13 için yonga seti üretimine planlanandan önce başlamayacak. Daha önce, Apple A15 işlemciler seri üretiminin bu yılın ikinci yarısında başlaması bekleniyordu.

İlk olarak iPad Air'de tanıtılan ve daha sonra iPhone 12'de kullanılan A14 Bionic yonga seti; 5nm üretim sürecini kullanan ilk Apple sistemiydi. 

Aynı süreç Apple A15 Bionic yonga seti için de geçerli olacak. Aynı zamanda geliştiriciler, önceki nesil modellere kıyasla daha yüksek performans ve enerji verimliliği vaat ediyor.

iPhone 13‌ serisinin Eylül ayı başlarında sunulması bekleniyor. Şirket, önceki yıllarda da benzer bir plan izlemiştir. 

Geliştirilmiş genel performansa, daha hızlı grafik işleme hızlarına ve yüksek güç verimliliğine ek olarak; iPhone 13 birkaç yeni özellik alacak. 

Örneğin, iPhone 13‌ Pro ve ‌iPhone 13‌ Pro Max, 120 Hz yenileme hızına sahip LTPO ekranları kullanacak. Teknoloji aynı zamanda iPhone'un nihayet "her zaman açık ekran" özelliğine sahip olmasına olanak tanıyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Twitter, Fleets Üzerinden Reklam Geliri Elde Edecek! Önceki

Twitter, Fleets Üzerinden Reklam Geliri Elde Edecek!

Akıllı Telefonunuzdan veya Tabletinizden Android Uygulamalarını Kaldırma Sonraki

Akıllı Telefonunuzdan veya Tabletinizden Android Uygulamalarını Kaldırma

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.