Twitter, Fleets Üzerinden Reklam Geliri Elde Edecek!

Twitter, Fleets Üzerinden Reklam Geliri Elde Edecek!

Twitter; Snapchat ve Instagram gibi platformlarda kullanıcıların kısa süreli güncellemeler yayınlamasına izin veren “hikayeler” özelliğinin rakibi olan, Fleets üzerinden reklam geliri elde etmek için çalışacak.

Twitter biraz geç kalmış olsada, Snapchat ve Instagram gibi platformlarda kullanıcıların kısa süreli güncellemeler yayınlamasına izin veren “hikayeler” özelliğini kullanıcılarına sunmuştu.

Şirket bu durumdan daha fazla kazanç sağlayacağını düşünerek, Fleets özelliğinden reklam geliri elde etmek için çalışmalara başladı. Twitter, bu sayede kullanıcılardan para kazanacak ve kendi platformu için yeni gelir akışları oluşturmanın farklı yolunu bulmuş olacak.

Twitter'ın reklam geliri, ilk çeyrekte yıldan yıla %32 artarak 899 milyon dolara ulaştı ve aynı dönemde toplam reklam etkileşimi %11 arttı. Şirket, 2023′ün sonuna kadar günlük 315 milyon aktif kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Twitter, Fleets Üzerinden Reklam Geliri Elde Edecek!

Twitter, Fleets Üzerinden Reklam Geliri Elde Edecek!

Sosyal ağ, Fleets'teki reklamları test etmek için halihazırda birkaç reklam verenle birlikte çalışıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nden sınırlı sayıda iOS ve Android Twitter kullanıcısı ilk kez reklam görecek. En boy oranı 9:16 olan ve süresi 30 saniyeye kadar olan videolar reklam olarak kullanılabilir.

Yayınlar; kullanıcıların uygulamalarının en üstünde, akışlarının üzerinde görünür ve kullanıcıların metin, tweet'lere tepki ve fotoğraf veya video göndermesine olanak tanır.

Twitter, Fleets'te tam ekran dikey “reklam verenler için reklam panoları” gösterecek. Markalar, kullanıcıların reklamı yapılan ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için bir “yukarı kaydırma” seçeneği ekleyebilir.

Test reklamları, Salı gününden itibaren iOS ve Android'de ABD'deki sınırlı bir grup insan için görünür olacak. Şirket, Wendy's'in paketlenmiş tüketim malları, teknoloji, yemek ve perakende alanlarındaki diğer dokuz reklam verenle birlikte pilot uygulamaya katılacağını söyledi.

Twitter deneyler yaparken, reklamların müşteriler için yalnızca Fleets reklamlarında değil, aynı zamanda Twitter'daki tam ekran biçimlerinin gelecekteki yinelemelerinde nasıl performans gösterdiğini anlamaya çalışacağını söyledi. 

Twitter, Fleets Üzerinden Reklam Geliri Elde Edecek!

Şirket yakın zamanda yeni ürünler piyasaya sürdü ve “alışveriş yapılabilir” tweet'ler için bir test ve reklam verenlerin Twitter'ın video reklamlarındaki izleyicileri ve sonuçları ölçmesine yardımcı olmak için yeni ürünler geliştirmeye başladı.

Kıdemli ürün müdürü Justin'in bir blog yazısında, "Ayrıca, reklamların müdahaleci olmaması ve insanlara değer katması gerektiğine inanıyoruz, bu nedenle insanların bu yeni yerleşim hakkında nasıl hissettikleri ve bu yerleşimle nasıl etkileşim kurdukları hakkında daha fazla bilgi edinmeye odaklandık" şeklinde bir açıklama yaptı. Daha sonrasında şirketin, çıkartmalar ve arka planlar için daha fazla güncelleme vereceğini belirtti.


Yazarın Diğer Yazıları

Tesla Araçlar Tek Bir Şarjla Ne Kadar Uzaklığa Gidebilir? Önceki

Tesla Araçlar Tek Bir Şarjla Ne Kadar Uzaklığa Gidebilir?

Apple, iPhone 13'teki Pil Kapasitesini Önemli Ölçüde Artıracak! Sonraki

Apple, iPhone 13'teki Pil Kapasitesini Önemli Ölçüde Artıracak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.