Apple, iPhone 14 Pro'nun Üretimini Artırmak İstiyor

Apple, iPhone 14 Pro'nun Üretimini Artırmak İstiyor

Teknoloji devi Apple, tedarikçisi Foxconn'dan iPhone 14 Pro modellerinin üretimini arttırmak için düzenleme yapmasını istedi.

Medyada çıkan haberlere göre, teknoloji devi Apple, tedarikçisi Foxconn'dan iPhone 14 Pro modellerinin üretimini arttırmak için bir plan çizelgesi istediği bildirildi.

Türkiye'de 16 Eylül'de ön siparişlere açılan yeni iPhone 14 serisi cihazlar, yüksek maliyetlere sahip olduğu göründü.

Şuan açıklanan rakama göre, iPhone 14 (128 GB) modelinin fiyatı 30 bin 999 TL iken iPhone 14 Pro Max (1 TB) modelinin fiyatı 57 bin 199 TL'den satışa sunuldu.

AppleInsider hazırladığı bir rapora göre, Foxconn yetkilileri Apple'ın talebi üzerine en az beş atölye daha aktif hale getirdiği bildirildi.

Apple, iPhone 14 Pro'nun Üretimini Artırmak İstiyor

Apple, iPhone 14 Pro'nun Üretimini Artırmak İstiyor

Üretim hatlarındaki değişiklikler, analist Ming-Chi Kuo'nun Foxconn'un iPhone 14 için üretim hatlarını iPhone 14 Pro modellerine değiştirdiğini söylediği bir raporla eşleşiyor. 

Kuo, bunun 2022'nin dördüncü takvim çeyreğinde bu cihazlar için yaklaşık yüzde 10'luk bir sevkiyat artışı olduğunu söyledi.

Raporda, birden fazla kaynaktan gelen veriler, iPhone 14 Pro modelleri için sağlam bir talebe işaret ediyor ve Pro Max en popüler model olarak ortaya çıkıyor.

Yatırım bankası Morgan Stanley'e göre, iPhone 14 Pro Max, ABD'de piyasaya sürüldükten sonra benzer zamanlarda, 36,5 gün ile son altı yılda piyasaya sürülen herhangi bir modelin en uzun teslim süresine sahip olduğunu bildirdi.

Apple, iPhone 14 Pro'nun Üretimini Artırmak İstiyor

Yatırım bankası JP Morgan'dan alınan veriler, iPhone 14 Pro'ya ortalama 35 günlük teslimat süresine sahip olduğunu ve iPhone 14 Pro Max'in 41 gün olduğunu söyleyerek güçlü bir talep olduğunu gösteriyor. 

Bunun nedeni muhtemelen iPhone 14 Pro modellerindeki daha yeni özelliklere sahip olması ve üretim bandından daha geç çıkmasıdır.

Cihaz, Yeni A16 Bionic çip, 48 MP kamera, her zaman açık ekran ve daha fazlasını alıyorlar.


Yazarın Diğer Yazıları

Android 13 Güncellemesi Alacak Samsung Galaxy Telefonlar Önceki

Android 13 Güncellemesi Alacak Samsung Galaxy Telefonlar

Zoom'da Snapchat Filtreleri Nasıl Kullanılır? Sonraki

Zoom'da Snapchat Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.