İPhone 14 Pro, Yeni Face ID Teknolojisi ile Kamerasını Geliştirecek!

İPhone 14 Pro, Yeni Face ID Teknolojisi ile Kamerasını Geliştirecek!

Apple firmasının yaklaşık 10 ay sonra piyasaya sürüleceği iPhone 14 serisi hakkında sızıntılar gelmeye başladı. Şirket yeni amiral gemisi cihazının ön kamerasının tamamen değiştireceği ve yeni bir Face ID teknolojisini getireceği söyleniyor.

Apple firmasının amiral gemisi cihazı iPhone 14 hakkında söylentiler her geçen gün çoğalıyor. İPhone 14 serisi 2022 yılında gelmesi muhtemel ve bu nedenle, yeni nesil iPhone'u öğrenmek için yaklaşık 10 ayımız olduğu söyleniyor.

Geçen yıl, dedikodulardan iPhone 14'ün bir delik açmak için çentiği alacağını öğrenmiştik. Görünüşe göre bu değişiklik sağlam bir değişiklik olarak geliyor, çünkü daha fazla söylenti buna işaret ediyor. 

Yeni gelen habere göre, kamera deliğin etrafındaki sızıntılar doğruladı ve bunun bir ortalama hap büyüklüğünde olacağını eklendi.

Apple ile ilgili sızıntılar konusunda iyi bir geçmişe sahip olan Tipster DylanDKT, bir süredir ortalıkta dolaşan sızıntıları onayladı. 

İPhone 14 Pro, Yeni Face ID Teknolojisi ile Kamerasını Geliştirecek!

İPhone 14 Pro, Yeni Face ID Teknolojisi ile Kamerasını Geliştirecek!

İPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'i içerecek olan iPhone 14 Pro serisinin ekranında çentik yerine hap şeklinde bir oyuk yer alacağını söyledi. 

Bu, iPhone'daki FaceTime kamerasının oturacak yeni bir yer bulacağı anlamına geliyor. 

Peki ya Face ID biyometrik sürecinde yardımcı olan tüm sensörlere ne olacak? Tipster, Face ID ile ilgili donanımın da ekranın altına gireceğini söyledi. 

Bu, Face ID sensörlerinin üzeri cam ve ekranla kaplanmış olsa bile verimli çalışmasını sağlayacak ileri bir teknoloji anlamına geliyor. 

Bu, ekran altı kameraların kullandığı teknolojiye benziyor ve geleceğin teknoloji olarak bakılıyor.

Face ID sistemi IR kameralar kullanır ve mevcut ekran altı kamera teknolojisinin sahip olduğu zayıf renklerden bir etki görmemektedir.

İPhone 14 Pro, Yeni Face ID Teknolojisi ile Kamerasını Geliştirecek!

Ayrıca, iPhone 14 Pro serisindeki hap şeklindeki bir kesim, Apple'ı ön kamera için en iyi çözümü kimin bulabileceği konusunda rakiplerine yaklaştıracak. 

Apple çentiği tanıttığından beri, Android üreticileri daha iyi bir şey yapmak için onu kopyaladı ve taklit etti. En son iPhone 13 serisinde çentiği küçülttüğünde kararlılığında biraz esneklik gösterdi.

Apple'ın ileride daha yenilikçi olabilmesi için çentiği gitmesi gerektiği söyleniyor. Bu nedenle, iPhone 14 Pro serisinde bir delik olması muhtemel olsa da standart modeller yine de bir çentik ile devam edebilir. 

Ancak iPhone 13 serisinde gördüğünüz kadar dar olacak. Ve bu sayede, Pro olmayan iPhone'ları birbirinden ayırmanın en iyi yolu olabilecek.


Yazarın Diğer Yazıları

Bilgisayarınızın yavaş çalışmasının 3 yaygın nedeni ve bunları düzeltmenin yolları Önceki

Bilgisayarınızın yavaş çalışmasının 3 yaygın nedeni ve bunları düzeltmenin yolları

WhatsApp, Gelecekte Sohbet Listesi İçin Bir Güncelleme Yayınlayabilir Sonraki

WhatsApp, Gelecekte Sohbet Listesi İçin Bir Güncelleme Yayınlayabilir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.