Apple, Katlanabilir Akıllı Telefon Piyasasında Yerini Almak İstiyor

Apple, Katlanabilir Akıllı Telefon Piyasasında Yerini Almak İstiyor

Apple katlanabilir akıllı telefon alanında söz sahibi olabilmek için, yeni ekran teknolojilerini test etmeye başladı. Katlanabilir iPhone'lar 2022 yılında piyasaya sürüleceği bildirildi.

Katlanabilir akıllı telefonlar özellikle bu sene oldukça popüler hale geldi. Büyük teknoloji firmaları, bu alanda kendini geliştirmek için çalışmaları arttırmış gibi duruyor. Ancak 5G teknolojisinin piyasada yer almasına rağmen, 5G akıllı telefonu piyasaya sürme konusunda aceleci davranmayan Apple, katlanabilir bir telefonu piyasaya sürme konusunda aceleci davranmadığı ortadadır.

Samsung, Motorola ve Huawei gibi birkaç firmanın katlanabilir telefonu var ve giderek daha popüler hale geliyor. Katlanabilir iPhone'lar hakkında uzun süredir farklı söylentiler piyasada dolaşıyor. Söylentilere bakılırsa, iPhone marka bir katlanabilir akıllı telefonun piyasaya çıkış tarihi yaklaşıyor.

Apple, Katlanabilir Akıllı Telefon Piyasasında Yerini Almak İstiyor

Apple, Katlanabilir Akıllı Telefon Piyasasında Yerini Almak İstiyor

En son söylentiler, Apple'ın halihazırda bazı katlanabilir iPhone tasarımlarını test ettiğini gösteriyor. Şirket, sonunda piyasaya sunabileceği bir tasarım seçecektir. Jon Prosser'a göre, kaynaklarından bazıları Apple'ın şu anda iki katlanabilir cihaz geliştirdiğini iddia ediyor. 

Geliştirilen İlk cihaz; İki ekran ve ekranlar arasında bir menteşe ile daha önce piyasaya sürülen katlanabilir cihazlarla aynı tasarımdadır. Tasarım, Microsoft'un Surface Duo'una benzer olduğu söyleniyor. İkinci cihaz kapaklı bir tasarım kullanıyor, tasarım Galaxy Z Flip ve en son Moto RAZR gibi görüneceği bildirildi.

Raporda ayrıca, bu cihazın Apple'ın en büyük üretim tedarikçilerinden biri olan, Shenzhen Foxconn fabrikasında test edildiği iddia ediliyor. Apple, menteşe mekanizması daha fazla geliştirerek, müşterilerine uzun bir test aşamasından geçmiş olan bir ekran teknolojisini vermek için çalışıyor. Firma bu alanda ürettiği cihazı müşterilerin elinde test ederek sonuç almak istemiyor. Müşterileri için en iyisi olduğundan emin olduktan sonra piyasada yer alabileceği bildirildi.

Apple sahip olacağı katlanabilir akıllı telefonların ilk başta, Samsung tarafından sağlanacak olan katlanabilir bir OLED ekrana sahip olabileceği bildirildi. Ayrıca Apple'ın hala bu iki tasarımdan hangisini kullanacağına karar vermeye çalıştığını, şirketin sadece bir model katlanabilir cihazı piyasaya sürecek olacağı belirtildi. 

Ancak, raporda katlanabilir bir iPhone görmek için Eylül 2022'ye kadar beklememiz gerektiğini söyleyen eleştirmenler mevcuttur. Yani Apple hayranlarının bu yeni katlanabilir iPhone'ları görmeleri için bir süre beklemeleri gerekecek.

Apple, Katlanabilir Akıllı Telefon Piyasasında Yerini Almak İstiyor

Katlanabilir iPhone'ler Geliştirme Aşamasında Olduğu Bildirildi

Economic Daily'den gelen yeni bir rapora göre, Apple'a Foxconn ve New Nikko gibi Çinli tedarikçilerinden gelen katlanabilir telefon örnekleri gönderiliyor. Şimdilik, dev bir katlama cihazı için OLED veya microLED ekranların kullanılıp kullanılmayacağını değerlendiriyor gibi görünüyor. MicroLED yeni ortaya çıkan bir ekran teknolojisi olduğundan, katlama cihazının üretim süreçlerini etkileyebilir. MicroLED teknolojsi henüz Apple için tam olarak aktif olmadı ama bu teknolojiye sahip ekranlar; düşük güç maliyetiyle ekstra parlaklık ve doygunluk gibi bazı gelişmeler sunacak.

Ayrıca rapor, Apple'ın katlanır ekranlı cihazların test aşamasına girdiğini belirtiyor. Samsung'un ekran teknolojisinin tedarikçisi olduğu bildiriliyor. Tedarik zinciri, Apple'ın katlanır iPhone veya iPad'inde kullanılan menteşelerin çoğunlukla Yeni Nikko'dan geleceğini belirtiyor. Apple en büyük tedarikçi firması olan Foxconn, bu karmaşık cihazın montajından sorumlu olacağı bildirildi. Nikko için menteşe geliştirmek tanıdık bir şey. Sonuçta, MacBook'lar için menteşeler üretmek için Apple ile çalıştı.

Katlanabilir iPhone'ler piyasada yerini almaya yakın, birçok güncel bilgi tarafımıza ulaşmaya başlayacaktır. Siz değerli okurlarımızı Tekmoloji platformundan bilgilendirmeye devam edeceğiz.


Yazarın Diğer Yazıları

Aşkın nasıl doğduğuna dair on muhteşem film Önceki

Aşkın nasıl doğduğuna dair on muhteşem film

PS4 fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır? Sonraki

PS4 fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.