Aşkın nasıl doğduğuna dair on muhteşem film

Aşkın nasıl doğduğuna dair on muhteşem film

Bugün sevginin en az beklediğiniz anda başınıza nasıl gelebileceğine dair on harika filmden oluşan bir liste hazırladık. Beğeneceğinizi umuyoruz.

Aşk, bu dünyadaki hiçbir şeyle kıyaslanamayacak özel bir duygudur. Bu genellikle kontrolümüz dışında bir şeydir ve çoğu zaman aşık olduğumuz insanları seçemeyiz. Bazı insanlar birisini hayatlarına çok hızlı bir şekilde kabul etmeye hazırdır; hatta bazılarının dediği gibi anında. Diğerleri için, bu kişinin o kişi olduğunu anlamak biraz zaman alır. Ve bazen, bu güzel duygunun arkadaşlık perdesinin, hatta nefretin ardına gizlenebileceğini bile bilmeden yıllarca aşkı arayarak geçiririz.

Aşkın nasıl doğduğuna dair on muhteşem film


1
Walk the Line
Bu film gerçek bir hikayeye dayanıyor. Amerikan müzik efsanesi Johnny Cash'in kariyerinin ilk yıllarını gösteriyor. Johnny daha çocukken, genç bir Amerikan halk şarkıcısı olan June Carter'a aşık olur. İlk tanışmalarının üzerinden on yıldan fazla zaman geçer. Bu süre zarfında Cash'in hayatı çok değişmiştir: Askerlik görevini bitirmiş, Vivian adında sevimli bir bayanla evlenmiş, kendi grubunu kurup turneye çıkmıştır. Johnny, bir gün June ile tekrar karşılaşana kadar sıradan, rutin hayatını yaşamaya devam eder.

2
Friends with Benefits
Jamie Rellis, önde gelen bir erkek dergisi için Los Angeles'tan yeni bir editör işe alan New York merkezli bir personel avcısı. Kadın, ilişkide ihanete uğramaktan korkuyor adam da ondan her zaman bir şeyler isteyen kadınlardan bıkmış durumda. Hayal kırıklığına uğramış ve aşk konusunda şüpheci bu ikili, tamamen cinsellik üzerine kurulu bir ilişki yaşamaya başlarlar, ama kalbi kandırmaya çalışmanın bir anlamı yok.

3
Where the Heart Is
Film, erkek arkadaşı tarafından Sequoyah, Oklahoma'da tanımadığı bir süpermarkette terk edilen dokuz aylık hamile genç Novalee'nin hikayesini anlatıyor. Cebinde sadece 5.55 dolarlık bozuk parayla, kızı doğana kadar gizlice Wal-Mart'ta yaşamaya karar verir. Sequoyah'da kalış süresi uzadıkça, Novalee'nin arkadaşları olur ve nihayetinde yerel bir kütüphanede çalışan mütevazı bir çocuk da dahil olmak üzere çeşitli kasaba halkından yardım alır.

4
When Harry Met Sally...
Harry ve Sally, üniversiteden mezun olduktan sonra karşılaşırlar. Bu, birbirlerini destekleyen ve yakın arkadaş olan iki yol arkadaşının hikayesi. Ama sonunda şu ebedi soru çıkagelir: erkekler ve kadınlar "sadece" arkadaş olabilir mi?

5
The Ugly Truth
Filmin sloganı ''Cinsiyetler savaşı başladı''. Abby, Sacramento'da reyting canavarı bir sabah programının yapımcısıdır. O mükemmel adamı bulmayı hayal eden özgür ve güzel bir kız. Mike Chadway bir kablo TV yıldızı ve Sacramento sabah televizyonunun yeni muhabiri. Alaycı ve iddialı bir şekilde Abby'nin düşmanı olur. Ancak birlikte çalışmaları gerektiğinden, kız Mike'ı daha iyi tanımayı kabul eder.

6
Hunting and Gathering - Ensemble, c'est tout
Camille, Paris'te yalnız bir hayat yaşayan genç bir sanatçıdır. İnce ve çocuksu görünüşlü, çeşitli ofis binalarında temizlikçi olarak çalışıyor. Bir gün süpermarkette alışveriş yaparken, kürk şapka giyen tuhaf, utangaç bir adam olan komşusu Philibert ile tanışır. Philibert, Champs Elysées bahçelerine bakan lüks dairesini Franck adında kasvetli bir adamla paylaşan soylu bir ailenin genç varisidir. Bu üç kişinin dostluğu bu şekilde başlar.

7
Man Up
34 yaşındaki bekar Nancy, Londra'ya giden bir trenle seyahat eder ve Jessica adında cıvıl cıvıl, ısrarcı bir genç kadının karşısında oturur. Tren Waterloo istasyonuna geldiğinde Jessica, Nancy'ye saklaması için bir kitap bırakır. Nancy onu ona geri vermek için acele ederken, randevusu Jack ile karşılaşır. Elinde kitap olduğu için, Jack onun Jessica olduğunu varsayar ve kendini yalnız hisseden ve onu çekici bulan Nancy, hatasını düzeltmez. Tabii ki, gerçeğin ortaya çıkması sadece bir zaman meselesi.

8
Leap Year
Eski bir İrlanda geleneğine göre 29 Şubat, kadınların erkekler yerine evlilik teklif etmelerinin uygun olduğu bir gündür. Genç ve çekici bir Amerikalı kadın olan Anna Brady, bu gelenekten yararlanmaya karar verir ve erkek arkadaşı Jeremy'ye evlenme teklif etmek için Dublin'e seyahat etmeyi planlar. Ancak kötü hava koşulları nedeniyle uçuş iptal edilir ve Anna kendini ücra bir köyde bulur. Dublin'e olabildiğince çabuk ulaşmak için endişelenen Anna, huysuz İrlandalı hancı Declan O'Callaghan'dan yardım almaya çalışır. Bu seyahatleri başarılı olacak mı?

9
Life as We Know It
Holly, küçük bir fırının sahibidir ve Eric, gelecek vaat eden bir televizyon sporları yönetmenidir. En iyi arkadaşları Peter ve Alison tarafından kurulan felaket bir ilk buluşmanın ardından ortak noktaları, birbirlerinden karşılıklı hoşnutsuzlukları ve ortak vaftiz-kızı, Peter ve Alison'ın çocukları Sophie'ye olan sevgileridir. Ancak Peter ve Allison bir kazada öldükten sonra, Sophie'nin koruyucuları olarak seçildiklerini öğrenirler. Bu, farklılıklarını bir kenara bırakıp küçük kıza nasıl bakacaklarını öğrenmeleri gerektiği zamandır.

10
The Road Within
Herkes sevilme ihtiyacıyla doğar. Vincent, Alex ve Marie psikolojik bozukluklardan muzdarip hastalar için bir merkezde buluşur. Her birinin kendi sorunları vardır, ancak Dr. Rose'un arabasını çalıp klinikten kaçmayı başardıklarında her şey değişir. Üçü okyanusa doğru ilerler. Bu hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir yolculuk olacaktır.

Yazarın Diğer Yazıları

Doğru TV Ekran Boyutu Nasıl Seçilir? Önceki

Doğru TV Ekran Boyutu Nasıl Seçilir?

Apple, Katlanabilir Akıllı Telefon Piyasasında Yerini Almak İstiyor Sonraki

Apple, Katlanabilir Akıllı Telefon Piyasasında Yerini Almak İstiyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.