Apple Watch, 3 Yıl Aradan Sonra Google Haritalara Kavuştu

Apple Watch, 3 Yıl Aradan Sonra Google Haritalara Kavuştu

Google firmasının Haritalar uygulaması, uzun bir aradan sonra Apple Watch'a geri geleceğini açıkladı. Ayrıca, Apple CarPlay alacağı bir güncelleme ile haritalar uygulaması da dahil olmak üzere birçok özelliğe sahip olacak.

Büyük teknoloji şirketleri arasında, devamlı bir şekilde mücadele vardır. Ama ihtiyaç duymaları halinde birbirleriyle işbirliği yapmaktan çekinmemektedirler.

Bazı teknoloji firmaları yazılım uygulamaları yapmakta iyilerken, bazıları yeni form faktörleri getirmekte iyidir ve üçte biri cihazların nasıl daha iyi çalışmasını sağlayacaklarını bilirler.

Bu nedenle teknoloji firmaları arasında işbirliği düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Bu bağlamda, Google ve Apple birçok yönden birlikte çalışıyorlar. Ancak haritalara gelince Apple, Google'ın hizmetine ihtiyacı olmadığına karar verdi.

Ve sırayla Google, Haritalarını Apple Watch'lardan kaldırıldı. En son Google tarafından yapılan açıklamaya göre, Google Haritalar'ı Apple Watch'a geri getirileceği bildirildi.

Apple Watch, 3 Yıl Aradan Sonra Google Haritalara sahip olacağı açıklandı.

Google, uygulamayı 2017'de Apple Watch'tan sessizce kaldırdı. O zaman, büyük olasılıkla hizmeti “gelecekte” yeniden başlatacağı söyleniyordu.

O zamanlar analistler, fitness uygulamalarının cihazda iyi performans göstermesine rağmen, diğer uygulamaların henüz saat için uygun olmadığını öne sürdü.

Yeni Apple Watch Google Haritalar uygulaması, uygulamanın iOS sürümüne benzer şekilde çalışacak.

Apple Watch kullanıcıları otomobiller, bisikletler, toplu taşıma veya uygulama üzerinden yürümek için navigasyon çözümleri alabilecek. 

Kaydedilmiş bir hedefi (şirket veya ev gibi) kullanırken, uygulama tahmini varış zamanını ve Apple Watch'ta adım adım talimatları destekleyecek. 

Apple Watch, 3 Yıl Aradan Sonra Google Haritalara Kavuştu

Google, Apple Watch'ta Haritalar Uygulamasını Aktif Edeceğini Açıkladı.

Diğer hedefler için iPhone'da navigasyonu başlatmanız gerekir. Ve sonra Apple Watch navigasyon talimatlarını alacaktır. Bu sayede, iki ayrı cihazdan Haritaları takip edebileceksiniz.

IDC'nin verilerine göre Apple Watch,%28'den fazla pazar payıyla dünyanın en popüler akıllı saati konumundadır. Ancak saat 2015 yılında ilk kez piyasaya sürüldüğünde bazı sınırlamaları mevcuttu. Örneklemek gerekirse, kendi ağ sinyali yoktu ve birçok uygulamanın yalnızca temel işlevleri vardı.

Bir Google sözcüsü, şirketin harita uygulamasını başlangıçta Apple Watch'tan neden kaldırdığına ve neden şimdi geri döndüğüne ilişkin yorum yapmayı reddetti. Ancak tüm Apple Watch, bu durumdan oldukça memnun olmalı çünkü Google Haritalar günlük hayatta çok kullanışlıdır.

Google, Apple'ın CarPlay'i için harita uygulamasını güncelledi.

Ayrıca Google, Apple'ın CarPlay'i için harita uygulamasını da güncelledi. Gelecek olan güncelleme ile, haritanın bölünmüş ekran görünümünü ve müzik çalma veya takvim öğeleri dahil diğer kontrol işlevlerini görüntüleyebilir.

Google firması gelen bilgiye göre, Apple CarPlay güncellemesine önümüzdeki haftaya kadar aktif olacak. Google firmasının Apple Watch için güncelleyeceği Haritalar uygulaması da ilerleyen haftalarda aktif olacağını bildirildi.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Xiaomi Mi 10 Ultra Resmi Olarak Tanıtımı Yapıldı Önceki

Xiaomi Mi 10 Ultra Resmi Olarak Tanıtımı Yapıldı

Siyahi Yönetmenlerden İzlemeniz Gereken 13 Önemli Film Sonraki

Siyahi Yönetmenlerden İzlemeniz Gereken 13 Önemli Film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.