Apple, WWDC 2022 Etkinliğinde watchOS 9'a Üstün Özellikler Getiriyor

Apple, WWDC 2022 Etkinliğinde watchOS 9'a Üstün Özellikler Getiriyor

Apple WWDC 2022 etkinliğinde, şirketin akıllı saatleri için önemli bir işletim sistemi olan watchOS 9'u tanıttı. Şirket, watchOS 9'a üstün özellikler getirdi.

Apple'ın Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 6 Haziran'dan itibaren yeni cihazlar ve yeni yazılımlar tanıtarak başladı.

Şirket bu etkinlikte, watchOS 9 adlı işletim sistemini dünyaya tanıttı. İlk olarak geliştiriciler için beta sürümünde piyasaya sürülecek olan yeni yazılım, uyku aşaması takibi ve AFib (atriyal fibrilasyon) geçmişi takibi gibi özellikleri Apple Watch'a getiriyor. 

iPhone'a gelen, ancak genel olarak Apple Watch ve sağlıkla bağlantılı olan bir başka harika şey de, Apple Fitness uygulamasının yakında iPhone'dan kullanılabilir hale gelmesi ve kullanıcıların bunun için Apple Watch'a sahip olmalarına gerek olmamasıdır.

Apple, WWDC 2022 Etkinliğinde watchOS 9'a Üstün Özellikler Getiriyor

Apple, WWDC 2022 Etkinliğinde watchOS 9'a Üstün Özellikler Getiriyor

Bununla birlikte Apple ayrıca yeni saat yüzleri, köpek ve kedi portre yüzleri, genişletilmiş klavye dil desteği, kickboard algılama, saat yüzleri için arka plan renk düzenleyicisi, kalp atış hızı bölgeleri, kardiyo, koşu formu ölçümleri ve çocuklar için çoklu spor antrenmanlarına sahip olacak.

 AFib'in ne zaman tespit edildiğine dair size daha fazla ayrıntı sağlayacağı için en yararlı olanlardan biridir. Bu, insanların sağlıklarını daha iyi yönetmesine ve felç geçirme riski gibi komplikasyonları önlemesine yardımcı olabilir.

Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar, sevdikleri kişilerle bağlantıda kalmalarına, gün boyunca daha aktif olmalarına ve sağlıklarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olduğu için Apple Watch'u seviyor. 

Apple, WWDC 2022 Etkinliğinde watchOS 9'a Üstün Özellikler Getiriyor

Bu sonbaharda watchOS 9, fitness, uyku ve kalp sağlığı konularında bilimsel olarak doğrulanmış bilgilerle Apple Watch deneyimini bir sonraki seviyeye taşıyor ve kullanıcılara Apple Watch'larını kendilerine ait hale getirmeleri için daha yaratıcı yollar sunuyor.

Apple Watch'taki uyku takibi, yakında size ne kadar süre REM'de kaldığınız veya hafif uykunuz gibi ayrıntılar verecek. 

Ana odak noktası, uyku döngünüzü buna göre düzeltmek için çalışabilmeniz için uyku kalitesini bulmaktır. 

Yine de otomatik uyku algılama olmayacak. Ayrıca iPhone'daki Sağlık uygulamasında kalp atış hızı, solunum hızı, uyku karşılaştırma çizelgeleri vb. gibi ek ölçümler geliyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Apple, M2 Çip Destekli Yeni MacBook Air'i Duyurdu Önceki

Apple, M2 Çip Destekli Yeni MacBook Air'i Duyurdu

iOS 16 tanıtıldı - iPhone'unuz için tüm yeni özellikler burada Sonraki

iOS 16 tanıtıldı - iPhone'unuz için tüm yeni özellikler burada

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.