Apple, Yeni MacBook Pro İçin Çalışmalara Başladı

Apple, Yeni MacBook Pro İçin Çalışmalara Başladı

Apple, yeni piyasaya süreceği MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarda, küçük tasarımsal değişikliğe gidebileceği söyleniyor. Şirket daha çok manyetik şarj ve hızlı işlemciye odaklanmış gibi gözüküyor.

Apple firması yakın zaman önce yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayaranını tanıtmıştı. Şirket 2021 yılında yeni MacBook Pro bilgisayarlarını piyasaya süreceği söyleniyor. Şirket, bu yıl MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarını çok daha hızlı işlemciler, güncellenmiş ekranlar ve manyetik şarj cihazları ile yükseltmeyi planlıyor.

Yeni dizüstü bilgisayarların iki ekran boyutunda gelmesi planlanıyor; Bunlardan ilki 14 inç boyutunda olacağı, ikicisi ise 16 inç bir ekran boyutuna sahip olacağı bildirildi. Her ikisi de Apple'ın şirket içi Mac işlemcilerinin yeni nesil sürümlerini kullanacak ve daha fazla çekirdek ve geliştirilmiş grafikler ile kendinden söz ettirecek. Bu aygıtlar, Apple'ın Intel Corp. bileşenlerinden uzaklaşan ilk üst düzey dizüstü bilgisayarları olacak. Şirket, Kasım ayında 13 inç MacBook Pro'lar için M1 adlı yeni bir yonga seti geliştirdi.

Yeni piyasaya sürülecek dizüstü bilgisayar güçlü yongaya sahip olmanın yanında daha parlak ekrana, daha yüksek kontrastlı panellere de sahip olacak. Yeni Mac'ler, küçük tasarım değişiklikleriyle de olsa mevcut sürümlere benzer görünecek. Apple, yeni MacBook Pro'ları yılın ortasında piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Apple, Yeni MacBook Pro İçin Çalışmaya Başladı

Apple, Yeni MacBook Pro İçin Çalışmalara Başladı

Yeni bilgisayarlarda yapılacak büyük bir değişiklik, şarj etme biçimleri olacak. Geçtiğimiz beş yıl içinde Apple, dizüstü bilgisayarlarında hem güç hem de veri aktarımı için USB-C bağlantı noktalarına güvendi ve bu da onları diğer üreticilerin şarj cihazlarıyla uyumlu hale getirdi. Ancak şirket şimdi, manyetik güç adaptörü MagSafe'i geri getiriyor.

Manyetik şarj MagSafe, Apple'ın ilk olarak 2006 yılında tanıttığı ve en son iPhone serisi cihazları için tekrardan tasarladığı bir sistem ve bu yeni sistem şimdi dizüstü bilgisayarlar için fovori bir özellik olacak.

MagSafe kablosuz şarj standı sayesinde, yeni piyasayasa sürülecek MacBook dizüstü bilgisayarların daha hızlı bir şekilde şarj olmasına da izin vereceği açıklandı. Apple, şarj için USB-C'den uzaklaşmasına rağmen, gelecekteki Mac'lerinde yine de birden fazla USB-C bağlantı noktası içerecek.

Apple geleceğin MacBook dizüstü bilgisayarlarını planlarken üstün özelliklerin yanında kullanımı daha da kolaylaştıracak yeni etkenleri de eklemek için çalışıyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Bohemian Rhapsody'nin Queen'in Gerçek Hikayesinde Görmezden Geldiği 6 Detay Önceki

Bohemian Rhapsody'nin Queen'in Gerçek Hikayesinde Görmezden Geldiği 6 Detay

Yaygın klavye sorunları ve bunları düzeltme yolları Sonraki

Yaygın klavye sorunları ve bunları düzeltme yolları

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.