ASUS, Dört Yeni Bütçe Akıllı Telefonu Yakında Piyasaya Sürebilir

ASUS, Dört Yeni Bütçe Akıllı Telefonu Yakında Piyasaya Sürebilir

ASUS firması 2018 yılından beri bütçe dostu akıllı telefon piyasaya sürmüyordu. Şirket bu politikasından vazgeçtiği ve yakın bir zamanda dört yeni bütçe akıllı telefonla ile piyasada yer alabileceği söylendi.

ASUS firması daha çok dizüstü bilgisayarları ile gündemde yer alıyordu. Şirket, gaming akıllı telefon ile de kendini göstermeye devam ediyordu. Şirket uzun zamandır sadece güçlü amiral gemisi ve gaming oyun telefonları ile gündemde yerini alıyordu. Asus firması uzun bir aradan sonra bütçe dostu akıllı telefon üreteceğini söyledi. Ama şirket kendi potansiyelini yükseltmek için büyük bir atağa kalkmaya çalışıyor. Şirket birçok alanda yeniden söz sahibi olacak ürünler üreteceği açıklandı.

 ASUS'un en son piyasaya sürdüğü akıllı telefon modeli Max Pro olmuştu. Bu seri Android benzeri bir arayüz, harika bir yapı ve yerleşik devasa bir batarya getirdiğinden kullanıcılar merakla bekliyorlardı. Daha sonra yaşanan bazı sorunlar nedeniyle, bütçe dostu telefon üretmekten vazgeçti.

Asus'un CEO'su Jerry Shen, 2018'in sonunda istifa ettiğinden, marka, akıllı telefon segmentini tamamen terk etti ve Samsung, Redmi, Huawei ve Realme gibi markalar bu alanda büyümeye devam etti. 

Kullanıcılar için yeni haberlere göre, ASUS durumu yakında değiştirebilir. ASUS markası yenilenmeye girdiğini ve sadece, amiral gemisi akıllı telefon ile gaming akıllı telefon serisine odaklanmayacaklarını açıkladı. Bu açıklama bile şirketin bütçe dostu bir seri başlatacağının anlamına gelir.

Asus'un piyasasa süreceği dört adet bütçe dostu akıllı telefonun işlemcilerinin kod adları şunlardı; "Lito", "Lagün", "Bengal" ve "Scuba" olacağı bildirildi. Bu yonga setleri daha önce diğer akıllı telefonlarda ve sertifika sitelerinde görülmüştür ve bunların tümü, orta sınıf ve bütçe dostu işlemciler olarak karşımıza çıkıyor.

Kısaca, kod adı "Lito" olan yonga seti, OnePlus Nord'da görüldüğü gibi muhtemelen Snapdragon 765 / 765G iken, kod adı "Lagoon" olan yonga seti muhtemelen Snapdragon 690'dır. Her ikisi de orta sınıf işlemci olma özelliğine sahiptir. Ve bu işlemciler büyük ihtimalle 5G ağları destekleyeceği bildirildi.

İşleri ilginç kılmak için, "Bengal" ve "Scuba" takma adları Snapdragon 662 veya Snapdragon 460 iken, ikincisi muhtemelen çok bütçeli Qualcomm Snapdragon 200 çip ailesinin bir parçası olacaktır.

Şu an itibariyle, bu dört gizemli ASUS akıllı telefon hakkında başka bir bilgi yok. Ancak önceki bütçe dostu akıllı telefon modellerine bakıldığında yeni cihazlar şu şekilde adlandırılabilir; ASUS Max M3, Max Pro M3 ve Max M3 Lite olabileceği Asus Max M3 serisi olabilir. Ancak, bu noktada yaşanan bu söylentiler sadece spekülasyon boyutundadır.

Gelen bu bilgiler sadece söylenti boyutunda olduğu için, akıllı telefonların ne zaman ve ne şekilde piyasaya sürüleceği belli değildir. ASUS firmasının bütçe dostu akıllı telefonları piyasaya sürmesi ve Ülkemize gelmesi durumunda sizlere Tekmoloji platformundan bilgi vereceğiz.


Yazarın Diğer Yazıları

Samsung'un Yeni Buluşu RAM Bellekleri Kökten Değiştiriyor! Önceki

Samsung'un Yeni Buluşu RAM Bellekleri Kökten Değiştiriyor!

Netflix Bazı Dizi ve Filmleri Ücretsiz Sunmaya Başladı Sonraki

Netflix Bazı Dizi ve Filmleri Ücretsiz Sunmaya Başladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.