Bilgisayar Alacakların Dikkatine: PC Pazarı Yıllardan Sonra İlk Defa Arzın Talebi Aştığını Görecek!

Bilgisayar Alacakların Dikkatine: PC Pazarı Yıllardan Sonra İlk Defa Arzın Talebi Aştığını Görecek!

PC pazarındaki satışlar pandemini etkisiyle birlikte 2020 ve 2021'de olumlu geçti ancak bu gelişme 2022'de tersine dönüyor.

Geçtiğimiz iki yıl boyunca Covid-19 pandemisine bağlı olarak hepimiz evlere kapanarak teknolojiye bağlı hale geldik. Bu da insanların bilgisayarlara yönelmesine ve satışlarda uzun sürenin ardından artış yaşanmasına sebep olmuştu. Ancak pandeminin ardından 2022 yılında satışlar yeniden azalmaya başladı.

Yaşanan üretim ve lojistik sorunlarının artışıyla birlikte dünya çapında görülen fiyat artışlarına rağmen, satışlarda olumlu bir yükselme görüldü. Asus'un Pazarlama Direktörü (CMO) Rex Lee, PC pazarındaki talep düşüş eğiliminin yıl sonuna kadar devam edebileceğini, bu yıl talepten fazla arz fazlalığına tanık olacağını söylüyor.

Bilgisayar Alacakların Dikkatine: PC Pazarı Yıllardan Sonra İlk Defa Arzın Talebi Aştığını Görecek!Asus: Bilgisayar stokları artacak ve arz, talebi geçecek

Avrupa, Amerika ve Çin PC pazarında yaşanan düşüş eğilimi devam ederse, PC pazarı arz fazlası görülecek. Azalan talep eğilimi, stokların artması sonuçlanabilir ve fiyatlar düşebilir.


Yazarın Diğer Yazıları

Çocuklarımızın Klasik Olarak Adlandıracağı En Yüksek Oy Alan 18 Film Önceki

Çocuklarımızın Klasik Olarak Adlandıracağı En Yüksek Oy Alan 18 Film

NVIDIA RTX 4000 Serisi Ekran Kartlarının Çıkış Tarihi Açıklandı Sonraki

NVIDIA RTX 4000 Serisi Ekran Kartlarının Çıkış Tarihi Açıklandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.